BUĐENJE SRPSKOG ŠAMPIONA: Vojvodina na krilima Kocića ubedljivo nad Nexe-om! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUĐENJE SRPSKOG ŠAMPIONA: Vojvodina na krilima Kocića ubedljivo nad Nexe-om!

BUĐENJE SRPSKOG ŠAMPIONA: Vojvodina na krilima Kocića ubedljivo nad Nexe-om!

Srpski šampion, novosadska Vojvodina odigrala je u skladu sa kvalitetom igračkog kadra koji poseduje i zabeležila ubedljivu pobedu u Osijeku protiv Nexe-a 29:22 (14:9). Čvrstom odbranom i sjajnim Miroslavom Kocićem, koji je sakupio 19 odbrana i tako nastavio da briljira na početku sezone, Novosađani su u velikoj meri neutralisali bekovsku liniju Našičana, raspucane Vegara i Ivića (ovaj dvojac ispucao 30 od 53 šuta domaćina), koji su uz prvog strelca lige Vujića, bili i zaštitni znak ekipe Zdenka Kordija na startu sezone.

Posle dva vezana trijumfa nad Tatranom i Borcem, hrvatski vicešampion je bio nemoćan pred četom Momira Rnića, u kojoj su se golgeterskim učinkom istakli Miljan Pušica (8) i Strahinja Stanković (6).

Našičani su se držali do 6:6 (11.), kada je usledila serija Novosađana 4:0 u dvanaest narednih minuta praćena het-trikom Pušice, što je bila dovoljno zaliha da se mirno ode na poluvremee – 14:9.

Uspeo je Kordi da trgne svoje momke u svlačionici, došli su do 12:14 u 35. minutu, ali nisu mogli više. Raspoloženiji gosti došli su preko Elezovića do 18:13 u 43. minutu, a definitivno slomili otpor protivnika serijom 3:0 za 24:17 na početku 50. minuta…