Budućnost slavila u Ljubljani - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost slavila u Ljubljani

Budućnost slavila u Ljubljani

Podgorička Budućnost je pobedom zaokružila grupnu fazu Lige šampiona, savladavši u Ljubljani šampiona Slovenije ekipu Krima rezultatom 26:30 (15:17). Iako u oslabljenom sastavu bez kažnjene Milene Knežević, povređene Dragane Cvijić kao i Marine Vukčević i Biljane Pavićević koje nisu bile u sastavu, Crnogorke su uspele da rutinski osvoje dva boda u utakmici koja nije imala neki rezultatski značaj pa je trener Adžić mogao da pruži šansu igračicama koje do sada nisu imale zapaženu minutažu u Ligi šampiona.

Budućnost je tokom čitavog meča bila u blagoj prednosti, kao das u Podgoričanke dozirale snagu taman toliko koliko im je potrebno za pobedu. Držale su prednost do 54. minuta kada su popularne tigrice napravile seriju od 5-1 i uspele da izjednače rezutat na 24-24. Međutim, to je bilo sve što su Slovenke uradile jer su do kraja meča rukometašice Budućnosti dodale gas i završile rutinski, za konačnih Krim – Budućnost 26-30.

Sa koje pozicije će Budućnost startovati na završnom turniru u Budimpešti biće poznato posle sutrašnjeg meča izmedju Đera i Larvika, u slučaju pobede domaćina Crnogorke će biti druge.

Ljubljana – Dvorana “Stožice”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Pandžić i Mošorinski (Srbija). Sedmerci: Krim 4 (4), Budućnost 2 (1). Isključenja: Krim 4, Budućnost 8 minuta.

Krim: Grubišić (sedam odbrana i sedmerac), Stefanišin (četiri odbrane), Marinček, Piedade 1, Verc 6, Mavsar 5 (2), Bulatović 2, Lazović-Varlec, Zulić, Penezić 8, Krpež 4 (2), Zrnec, Potisek.

Budućnost: Voltering (šest odbrana), Žderić (četiri odbrane), Petrović 4 (1), Neagu 5, Mugoša, O. Vukčević, Nikitina 1, Božović, Gjorgijevska, Dalbi 4, Ježić 6, Cvijić, Mehmedović 2, Bizdra 5, Lazović 3.