Budućnost spasila sezonu i ostala u igri za TOP 8 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Budućnost spasila sezonu i ostala u igri za TOP 8

Budućnost spasila sezonu i ostala u igri za TOP 8

Zorica Radojkovic

Pobedom nad danskim šampionkama 22-15, rukometašice Budućnosti praktično su se sklonile sa ruba provalije i ostale su u igri za plasman u TOP 8 Lige šampiona.

FCM je pred gostovanje u „Morači“ imao maksimalan učinak u tri kola i prvu meč loptu za prolaz u glavnu rundu, dok je Budućnost posle startne pobede nad Lublinom, vezala dva poraza na gostovanjima u Mađarskoj i Danskoj. Za razliku od Dankinja koje nisu imale imperativ pobede, Budućnost nije imala izbora i „morala“ je do bodova.

Posle izjednačene igre u prvom delu, ključni period meča desio se sredinom drugog poluvremena kada su domaće serijom 7-0 prelomile utakmicu u svoju korist. Crnogorke su do pobede vodile Voltering(18 odbrana) i Knežević sa 8 golova.

Sledećeg vikenda Budućnost gostuje u Poljskoj kada takođe „mora“ upisati pobedu da bi zadržala šanse za plasman u glavnu rundu.

Budućnost – Midtjiland 22:15 (12:10)

Podgorica – SC „Morača”’. Gledalaca: 3.000. Sudije: Koen i Perec (Izrael). Sedmerci: Budućnost 5 (4), Midtjiland 3 (2). Isključenja: Budućnost 4, Midtjiland 4 minuta.

Budućnost: VOLTERING (15 odbrana), M. Vukčević, Žderić, PETROVIĆ 3 (1), NEAGU 2, O. Vukčević, Nikitina 1, Gjorgijevska, DALBI, Ježić, CVIJIĆ 1, Mehmedović 3, Despotović, PAVIĆEVIĆ, Bizdra 4, KNEŽEVIĆ 8 (3).

Midtjiland: Hansen (sedmerac), Egestorp, ENGLERT (devet odbrana), Spelerberg, S. JERGENSEN 5 (2), Bejder, Somer, Rasmusen 2, TORSGARD 4, L. A. JERGENSEN 1, VOLER 1, Troelsen, JENSEN 1, GROT 1.