BUGOJNO 2015: BIH nadigrala Katar u remiju - Poraz Makedonaca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2015: BIH nadigrala Katar u remiju – Poraz Makedonaca

BUGOJNO 2015: BIH nadigrala Katar u remiju – Poraz Makedonaca

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je samo bod u duelu sa Katarom 32:32 (17:14) u drugom kolu trećeg međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“. Momci Jasmina Mrkonje odigrali su sjajno prvo poluvreme, imali i +9 protiv favorizovanog gosta, koji je uspeo da dođe do egala u nastavku i šanse da u poslednjo sekundi osvoji i oba boda, kada se isprečio bosanskohercegovački čuvar mreže…

Najefikasniji kod mladih Bosanaca bio je Dino Hamidović sa šest pogodaka, a pratio ga je Eldar Mehić sa pet. Kod gostiju Amor je ispucao osam pogodaka u mrežu, a robusni Jovo Damnjanović sedam.

U prvom meču dana, Poljska je savladala Makedoniju 26:22 (12:11) i tako obezbedila plasman u polufinale. Skučinski je postigao četiri, dok je kod Makedonaca Davor Palevski šest puta bio precizan ispred Filipa Kuzmanovskog i Gorana Krstevskog – sa po četiri.

Ostaje da se u trećem kolu sastanu BIH i Makedonija.