BUGOJNO 2015: Remi Hrvata i Slovenaca - BIH slomila Makedonce u poslednjoj sekundi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2015: Remi Hrvata i Slovenaca – BIH slomila Makedonce u poslednjoj sekundi

Kadetske reprezentacije Hrvatske i Slovenije podelile su plen 25:25 (14:14) u borbi za prvo mesto u grupi A na trećem međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Odlična partija obe selekcije završena je bez pobednika, iako su Slovenci imali poslednji napad na meču, koji su želeli da reše cepelinom, ali i sa bodom, tim Marjana Potokara je obezbedio lidersko mesto zbog bolje gol razlike.

Na strani Slovenije briljirao je Blaž Janc sa osam golova, ali i Urh Kastelic sa 16 odbrana (pet sedmeraca), dok su prvi strelci Hrvatske na ovom meču bili Zobec i Vrdoljak sa po pet pogodaka.

Slovenija 5
Hrvatska 5
Srbija 1
Slovačka 1

bugojno_bih_mkVeoma uzbudljivo je bilo i u duelu Bosne i Hercegovine i Makedonije 34:33 (19:18) koji je okončan pobedonosnim golom levog beka BIH Vladana Lončara u poslednjoj sekundi meča. Prvi deo je pripao timu Jasmina Mrkonje, da bi Makedonci uzvratili u nastavku i u 44. minutu došli do +3 – 26:23. Poslednji put u vođstvu tim koji predvodi Vlatko Nedelovski bio je na minut i po pre kraja – 32:31, ali je u neizvesnoj završnici sreća prevagnula na stranu domaćina.

Pored Lončara (8), raspoložen je bio i Haris Bašić sa devet pogodaka, dok su goste predvodili Filip Kuzmanovski i Martin Velikovski sa po devet pogodaka.

Poljska 4
Katar 3
BIH 3
Makedonija 0

U borbi za plasman od petog do osmog mesta u subotu od 13 časova igraće Srbija – Makedonija, a dva sata kasnije, BIH protiv Slovačke.