BUGOJNO 2015: Porazi Makedonije i BIH - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2015: Porazi Makedonije i BIH

BUGOJNO 2015: Porazi Makedonije i BIH

Reprezentacije Bosne i Hercegovine, odnosno, Makedonije, upisale su uvodne poraze na trećem međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Izabranici Jasmina Mrkonje naišli su na raspoloženi sastav Poljske 41:31 (20:13). Mladi Bosanci su bili ravnopravni takmac samo u prvih 20 minuta, da bi kvalitetna odbrana i kontranapad poljski „Orlova“ doveo do ubedljivog poraza domaćina turnira.

Najefikasniji kod Bosanaca bili su Haris Bašić sa devet, Vladan Lončar sa osam i Adnan Sivić sa pet golova, dok je Poljake predvodio Arkadius Morito sa osam pogodaka.

makedonija96_tajm

U drugom meču grupe B, Katar je savladao Makedoniju 32:28 (19:9). Jakih 30 minuta Katara praktično rešilo je pitanje pobednika na poluvremenu, da bi nastavak bio samo odrađivanje posla, u kome su mladi Makedonci ostali motivisani da ostave dobar utisak.

Jovan Gačević i Amor Binjaul su postigli po pet pogodaka za domaćina, dok je Davor Palevski završio duel sa osam golova, uz šest pogodaka Gorana Krstevskog.