BUGOJNO 2016: Borbeni Makedonci preokretom do trijumfa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2016: Borbeni Makedonci preokretom do trijumfa

BUGOJNO 2016: Borbeni Makedonci preokretom do trijumfa

Reprezentacija Makedonije igraće za peto mesto sa Katarom na četvrtom međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“. Izabranici Stojana Petruševskog napravili su preokret protiv Austrijanaca 27:24 (12:17) i ostvarili drugu pobedu na turniru.

Trijumfu je kumovala borbena odbrana na granici isključenja, raspoloženi Matej Petkovski između stativa (13 odbrana) u drugom delu, odnosno, raspucani bek Dejan Kukulovski i desno krilo Mice Šilegov, koji su po sedam puta bili precizni.

Makedonci su vodili 10:9 posle 20 minuta, nakon čega je usledio veliki pad do kraja poluvremena. Novo izjednačenje je viđeno u 42. minutu (19:19), a novo vođstvo Makedonaca pet minuta kasnije – 22:21. U junaka meča izrastao je omaleni Šilegov, koji je nepogrešivo parao mrežu austrijskih golmana do samog kraja, a tačku na pobedu stavio je desni bek Tomislav Jagurinovski za konačnih 27:24.

MAKEDONIJA – AUSTRIJA 27:24 (12:17)
Sudije: Gubica / Milošević
Makedonija: Kizik četiri odbrane, tri sedmerca, Tankoski, Jagurinovski 2, Arsenovski 2, Dimitrolski 6(3) Kukulovski 7, Nikolovski, Šilegov 7, Gjoševski, Petkovski 13 odbrana, Gjorševski, Šokoski, Petrovski, Pastolov, Šuleski, Krstevski 4
Austrija: Pecl sedam odbrana, Huteček 2, Štumer 3, Gangel 1, Fuks 5, Huteček S. 1, Vučković 4, Grebien 2, Vurst 3, Mor 1.
SEMAFOR: 5:5 (13.) 11:13 (26.) 19:19 (42.) 22:21 (47.) 25:23 (58.)

BOSANCI RAZOČARALI PROTIV KATARA

Mladi rukometaši Bosne i Hercegovine prosuli su dobre partije u grupi, dva remija sa Srbijom i Austrijom, te solidan otpor Slovencima, porazom od najlošijeg tima na turniru „Rukomet je moja budućnost“, Katara 26:27 (12:15).

Izabranici Zdenka Grbavca nisu ponovili pristup iz ranijih mečeva, što im se osvetilo, pa ni vođstvo od dva gola razlike u završnici nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Loš pristup kaznio je desni bek Abdulažiž devetim golom u poslednjem napadu postavivši konačan rezultat.

Kod Bosanaca najefikasniji su bili srednji bek Kemo Hamzić sa sedam golova, a pratio ga je Adnan Sivić sa golom manje.

BIH će se za sedmo mesto sastati sa Austrijom.