BUGOJNO 2018: Hrvati do finala preko borbenih Austrijanaca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2018: Hrvati do finala preko borbenih Austrijanaca

BUGOJNO 2018: Hrvati do finala preko borbenih Austrijanaca

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale šestog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Generacija 2000 izborila je svoje prvo finale na međunarodnoj sceni kao uvertiru za sve što sledi na Evropskom prvenstvu narednog leta čije je Hrvatska domaćin u Koprivnici i Varaždinu.

Tim koji predvodi Boris Lisica savladao je Austriju 22:20 (12:8) posle velike borbe. Delovalo je da će Sirotić, Martinović i društvo lakše izaći na kraj sa Austrijancima, ali tako nije mislio sjajni Konstantin Mostl, golman rivala, koji je u drugom poluvremenu branio praktično sve, a svog tim doveo i do prednosti 19:18 u 51. minutu.

To je bilo i sve od Austrijanaca, usledile su odbrane Stipeta Purića i golovi Frana Mileta, pa je slavlje na kraju moglo da počne. Posle prošlogodišnjeg kiksa u polufinalu generacije 1998 (poraz od Poljske), Hrvatska će se ponovo boriti za pehar u Bugojnu.

Najefikasniji kod pobednika bio je desnokrilni Marin Sinčić sa osam golova, a levoruki bek Patrik Martinović dodao je četiri pogotka. Kod Austrijanaca, „naše gore list“, levi bek Marko Katić (2001), postigao je šest golova.