Bundes: Kil obrukao Melsungen, Flensburg nakon drame sačuvao maksimalan učinak - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bundes: Kil obrukao Melsungen, Flensburg nakon drame sačuvao maksimalan učinak

Bundes: Kil obrukao Melsungen, Flensburg nakon drame sačuvao maksimalan učinak

Frustraciju zbog lošijeg početka sezone u kojoj se očekivalo da ponovo budu konkurentni u borbi za titulu, rukometaši Kila „izbacili“ su u 6. kolu Bundeslige protiv očajnog Melsungena – 37:20 (18:10). Bila je to druga najubedljivija pobeda „Zebri“ nad ovim rivalom, ukupno 24. u 28 međusobnom duelu, a da će tako biti postalo je jasno u vrlo ranj fazi meča.

Nošeni frenetičnom podrškom poslovično ispunjene „Šparkase“ arene, izabranici Alfreda Gislasona su strahovito motivisani ušli u utakmicu i stekli veliku prednost već u 11. minutu, kada je na semaforu pisalo 7:1, uz čak šest različitih strelaca u domaćim redovima. Tajm-aut Hajka Grima, nakon kojeg je Melsungen pokušao receptom kojim je prošle sezone praktično odlučio pitanje šampiona države – napad 7 na 6 sa tri pivotmena, nije bio naročito učinkovit. Igra gol za gol obeležila je period do finiša prvog dela, kada je Kil serijom 3:0 stekao velikih 19:10 pred odlazak na odmor.

Kao što neretko čini u sličnim situacijama, tim Melsungena se predao u situaciji kada je imao veliki zaostatak, međutim, njihov protivnik nije imao milosti.  U 45. minutu njihov debakl je zapretio da poprimi sramne razmere, kada je rezultat glasio 28:13. Na kraju je tako i bilo, gosti nisu uspeli da poprave utisak i poraženi su sa 17 golova razlike. Svi igrači Kila koju su dobili priliku upisali su se u listu strelaca, a to je najčešće za rukom polazilo Niklasu Ekbergu – 8 puta. Pogodak manje zabeležio je Bilik, dok je sa pet golova doprineo Lukas Nilson. Odličan je bio i Domagoj Duvnjak sa četiri gola.

Na drugoj strani, pet golova Tobijasa Rajhmana slaba su uteha, kako za njega tako i za njegov tim, nakon razočaravajuće partije. Najtrofejniji nemački kub se ovom pobedom izjednačio sa Melsungenom sa po osam bodova, što je dovoljno za deobu od četvrte do osme pozicije.

Mnogo teži zadatak imao je branilac titule Flensburg, koji je pred svojim navijačima na severu zemlje tek u dramatičnoj završnici obezbedio pobedu protiv odličnog Hanovera. Izabranici Antonija Karlosa Ortege su odigrali sjajnu partiju na gostovanju favoritu, bili nadomak boda predvođeni Bemm (8), Kasteningom (6) i Cehteom (5)., ali su ostali praznih rukava pošto je Hampus Vane postigao odlučujući pogodak pola minuta pre kraja.

Svoju najbolju partiju od početka sezone u dresu Flensburga prikazao je Norvežanin Magnus Red (6), a efikasni su bili i Lauge (5), odnosno Gotfridson (4).

Flensburg je sačuvao maksimalan učinak nakon sedam mečeva, ali se i dalje nalazi na drugom mestu jer se istim učinkom može pohvaliti i  Magdeburg, uz bolju gol razliku.

U preostalim mečevima odigranim u četvrtak, Gumersbah je Lajpcig 30:28 (15:15), dok je Erlangen slavio na gostovanju fenjerašu Ludvigshafenu 23:25 (10:10).