Bundesliga: Lesjak zaustavio šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bundesliga: Lesjak zaustavio šampiona!

Bundesliga: Lesjak zaustavio šampiona!

Uroš Samardžić

Rukometni četvrtak, i uvodne utakmice sedmog kola Bundeslige obeležila je pobeda Hanovera nad aktuelnim šampionom Nemačke, Flensburgom. Iako su izabranici Anotnia Karlosa Ortege meč dočekali kao prvoplasirani, ulaga favorita pripadala je timu sa severa, kako mnogi vole da kažu, najrukometnije zemlje na svetu. Prvi među jednakim junacima u pobedi Hanovera bio je Urban Lesjak, koji je po isteku vremena zaustavio izuzetan šut Jepsona upućen iz deveterca. Hanover – Flensburg 23:22 (11:11).

Činilo se sredinom drugog poluvremena da Flensburg može da završi utakmicu i upiše nova dva boda, ali je onda došlo do potpunog  preokreta. Imali su izabranici Majka Makule u 48. minutu „+4“, ali je potom usledila serija 4:0, i ulazak u egal završnicu. Patrail je na minut i po do kraja postigao gol za 23:22, a ispostaviće se da je taj bio i odlučujući. Imao je Flensburg svo vreme ovoga sveta da stigne do izjednačenja, ali je Hanover odigrao dobru odbranu, te kao poslednju priliku aktuelnom šampionu po isteku vremena ostavio šut iz deveterca. Jepson je uzeo loptu, uputio izuzetan udarac u gornji levi ugao gola, ali je Urban Lesjak bio na visini zadatka, i doneo veliko slavlje svojim igračima i navijačima. Što se liste strelaca tiče nju je predvodio Johanesen sa šest postignutih golova.

Kada je reč o ostalim rezultatima, treba istaći pobedu Veclara nad Magdeburgom 29:28 (15:13). Glavni „krivac“ za poraz tima iz Getek arene svakako je Stefan Čavor, koji je postigao 11 golova, iz isto toliko pokušaja. Još jedan predstavnik Balkana imao je blistavo veče. Reč je o Nebojši Simiću, koji je „spustio roletnu“ raj Neker Levenu ,te uz 14 intervencija vodio Melsungen do pobede nad „Lavovima“ – 31:26 (14:14). U poslednjem duelu u četvrtak, Lajpcig je na svom terenu bio bolji od Bergišera 35:32 (17:16).