Bundesliga: Sezona otvorena - favoriti sigurni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Bundesliga: Sezona otvorena – favoriti sigurni!

Bundesliga: Sezona otvorena – favoriti sigurni!

Uroš Samardžić

Nova sezona je počela. Nekima je cilj samo jedan – trofej, dok je drugima prioritet – opstanak! U nedelju je odigrano pet duela prvog kola Bundeslige širom Nemačke. Favoriti su bili sigurni, baš kao i u četvrtak, kada je takmilčarska sezona 2019/20 zvanično otvorena.

Šampion je svoj pohod ka odbrani, odnosno osvajanju treće titule započeo na gostovanju Melsungenu, gde je zabeležena prva pobeda. Čini se da je još jednom heroj tima sa severa Nemačke bio Benjamin Burić, koji je za 60 minuta provedenih između stativa primio svega 19 godolova, i zabeležio 12 intervencija te u statističkoj koloni stoji da je bio na 40% uspešnosti. Flensburg je na kraju bio bolji od Melsungena 24:19 (13:11), a najraspoloženiji za igru u ekipi Majka Makule bio je Sogard sa pet postignutih golova. Sa druge strane, po šest su dali Tobijas Rajhman i Kai Hafner.

I  Kil je bio siguran u prvom kolu nove kampanje. Izabranici Filipa Jihe su bili ubedljivi pred domaćom pobulikom, a prva žrtva „Zebri“ bila je ekipa Gepingema – bilo je 31:24 (15:14). Perfektan je bio Ekberg sa 8/8, dok su Duvnjak i Slišković upisali po tri gola. Minute, ali i golove za Gepingen zalebežio je i Nemanja Zelenović koji je postigao dva gola.

Povratnik u ekipu Rajn Neker Levena, Uve Genshajmer, nosio je „Lavove“ do pobede na startu šampionata. Izabranici Kristjana Andersona su u gostima savladali Ludvigshafen 26:23 (11:11). Pomenuti Genshajmer je na meču postigao sedam golova, a u stopu ga je pratio novajlija – Roman Lagard (5/5).

Role u svojim timovima su imali Mijajlo Marsenić (Fukse Berlin) sa tri postignuta gola, kao i Marko Mamić (Lajpcig) uz isti učinak. Dva pogotka za Belin je zabeležio i Stipe Mandalinić, dok je Ivan Martinović postigao pet u pobedi Hanovera nad ekipom Mindena.