C.O Zagreb srušio tradiciju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan C.O Zagreb srušio tradiciju!

C.O Zagreb srušio tradiciju!

Tradicija je srušena. C.O Zagreb je po prvi put u istoriji mečeva slovenačkog i hrvatskog šampiona, pobedio u Celju 25:22 (16:11), Sasvim zasluženo, uz naglašenu razliku u klasi, koju su svojim bučnim navijanjem domaći „Florijani“ (4000 gledalaca) uspeli da svedu na razumnu meru. Celje je imalo priključak na kraju, ali ne i dovoljno kvaliteta da prestigne hrvatskog šampiona, koji je pregrmeo prvu od tri najvažnije utakmice sezone. Igrač utakmice je bio Goražd Škof, koji je odmah posle meča otišao u bolnicu gde mu je žena na porođaju.

Utakmica je krenula totalnom inicijativom Zagrepčana. Rešeni da uzmu sudbinu u svoje ruke oko plasmana u četvrtfinale, sa čvrstom 3:2:1 odbranom na bezidejne, i taktički, i fizički jalove napade domaćina, ovoga puta izabrani tim Senjanina Maglajlile, imao je već 3:0 u petom minutu, a ubrzo i dve promašene kontre Vukića i Duvnjaka, koje su pokazale pravu nadmoć „plavih“ u „Zlatorogu“. Od prvih pet golova Celjana, tri su postignuta iz sedmeraca. To dovoljno govori o čvrstini odbrane, ali i o učinku Goražda Škofa, koji je u prvom delu skupio osam odbrana, čini se najviše u trenucima, kada je Celje bilo spremno da se vrati u rezultatski egal.  Doduše, bio je jedan na 3:3 u 11. minutu, ali je ubrzo Zagreb otišao na 6:3, pa golom Ivana Balića sa zemlje i na 8:4 u 18. minutu. Nedostatak levorukog igrača u napadu (Tiselj stavio na crnu listu jedino rešenje, Rezničeka) umnogome smanjuje mogućnost kombinovanja u napadu domaćina. Eventualno, solo akcije, Furlana i Špilera, dovode do realizacije, ali to nije dovoljno, pa Zagreb lagano odlazi na 14:8, a zahvaljujući raspoloženim Lazarovom, završava poluvreme sa 16:11.

Period do 41, minuta nije nagoveštavao da će se bilo šta promeniti. Zagreb je u jednom trenutku otišao i do +7 (19:12). Svojim prvim golom, Kozlina smanjuje na 15:20 i daje kakvu, takvu nadu domaćinu da se može šta promeniti. Tiselj uvodi i Rezničeka, koji postiže gol za -4 (17:21).  Šćurek menja Toskića na crti i već u prvom napadu postiže gol, a zatim još jedan za 19:22. Kada je Terzić smanjio na 20:22, „Zlatorog“ je proključao. Ipak, Celjani ne mogu do egala. Prave tehničke greške u napadu, ali imaju Rezara, koji dva puta zaustavlja Džombu (prvo sa pozicije, pa iz kontre).  Pauzu od pet minuta bez gola, prekida Kokšarov za 21:22. U sledećem napadu, Duvnjak sa zemlje diže na 23:21.  Odmah zatim seče napad Slovenaca, ali šalje kontru preko gola Rezara.  Sledeći gol, delo je Kozline koji se ubacio na drugog pivota i smanjio na 22:23. U poslednja dva minuta, ušlo se sa tim rezultatom, da bi velika dva boda Zagrebu doneo Hrvatin, golom iza leđa, za koji su Celjani procenili da je postignut posle povrede prostora. Posle tajm-auta Toneta Tiselja , Kozlina prebacuje gol i tako završava svaku priču oko pobednika u ovom susretu.

1. Chambery 4-8
2. Rhein-Neckar Löwen 4-4
3. CO Zagreb 4-4
4. Celje PL 4-0