ČAIR SLAVI KUP: Želja do trofeja posle 15 godina! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ČAIR SLAVI KUP: Želja do trofeja posle 15 godina!

ČAIR SLAVI KUP: Želja do trofeja posle 15 godina!

Osvajač Kupa Srbije za 2014. godinu je RK Železničar iz Niša. Nišlije su u sjajnom ambijentu pred 3.500 gledalaca u hali „Čair“ savladale Crvenu zvezdu 30:26 (14:14) i tako posle decenije i po došli do trofeja. Do trijumfa u Kupu, koji donosi i igranje u Evropi naredne sezone, ekipa trenera Siniše Prokića, došla je boljom igrom u poslednjih desetak minuta meča, kada je odbrana domaćeg tima u potpunosti zaustavila bekovsku trojku gostiju.

U redovima pobednika, briljirali su krila Darko Đukić i Boban Živković sa po osam golova, dok je sjajnu rolu, pogotovo u prvom poluvremenu, imao desni bek Gvozden Denić.Kod poraženog tima, bivši član Železničara, Ognjen Kajganić je bio najefikasniji sa pet golova, ali to nije pomoglo crveno-belima, koji se nisu snašli u poslednjih pet-šest minuta borbe za trofej.

Nišlije su od tajm-auta u 55. minutu serijom 3:0 (27:25 – 30:25) praktično slomile otpor rivala…