Čelik na čelu Premijer lige BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Čelik na čelu Premijer lige BiH

Čelik na čelu Premijer lige BiH

U zeničkoj areni bez puno muke savladana je ekipa Krivaje iz Zavidovića 36:23. Za uvjerljivih +13 pobrinuli su se kapiten Begagić sa devet i Duvnjak sa sedam golova, dok se kod gostiju istakao Bašić sa šest golova.

Ekipa sarajevske Bosne, lider do prije dva kola, namučila se sa Gračanicom, pobijedivši ih 30:28. Gosti su u prvom dijelu bili bolji, te se na poluvrijeme otišlo sa 12:15. Na drugom poluvremenu su na scenu stupili Građan, Delić i Zulfić, trojica provjerenih mladih reprezentativaca BiH, te ipak donijeli svojoj ekipi pobjedu.

U Čapljini ništa novo: poraz ovog puta od Goražda. Prošlogodišnji finalista kupa je već odavno prežaljena ekipa. Maglaj je pred svojim gledaocima savladao Vogošću, a Sloga je očekivano kod kuće slavila protiv Kozare. Izviđač je visokom pobjedom od 37:25 protiv Prijedora došao do bitnih bodova u borbi za opstanak, a Derventa je pobijedila Konjuh sa 26:24.