JOŠ TRI: Erika poslala Korejke kući! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan JOŠ TRI: Erika poslala Korejke kući!

JOŠ TRI: Erika poslala Korejke kući!

4 komentari

Reprezentacija Srbije izborila je plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva! Golom Jelene Erić u poslednjoj sekundi meča, naše rukometašice su obradovale 8000 navijača u „Kombank Areni“ i čitavu naciju pobedom nad Južnom Korejom 28:27 (12:11). Utakmica u kojoj su Srpkinje diktirale tempo tokom svih 60 minuta, umalo nije otišla u produžetke, ali posle svega viđenog, gol u poslednjoj sekundi je bio pravedna završnica duela za infarkt…

srb_korea_16_dec (10)Atmosfera u lepo ispunjenoj „Kombank Areni“ kao da je uplašila Korejke na startu, pa je selektor Lim Jong Čul sebi svojstveno već u petom minutu pozvao svoje igračice na minut odmora pri rezultatu 2:0. Odlično je startovala srpska odbrana sa raspoloženom Kaćom Tomašević na golu, ali i napad je lako nadigravao korejsku zonu. Andrea Lekić je odlično otvorila utakmicu, svaki duel jedan na jedan išao je u korist Srbije, pao je i cepelin na liniji Ognjenović – Popović.

SRBIJA – JUŽNA KOREJA 28:27 (13:12)
Dvorana: „Kombank Arena“. Gledalaca: 12.000. Sudije: Fonseka i Santos (obojica iz Portugala).
Sedmerci: Srbija: 0, Južna Koreja: 9 (8).
Isključenja: Srbija 6 minuta, Južna Koreja 6 minuta.
SRBIJA: Krpež 4, Popović 6, Lekić 8, Živković, Damnjanović 6, Erić 1, Risović (2 odbrane), Rajović, Ognjenović, Filipović, Tomašević (14 odbrana), Nišavić, Stoiljković, Liščević, Cvijić 3, Lojpur.
JUŽNA KOREJA: S. Kim, H. Li, Čoi 3, Von, Park (2 odbrane), Jo 4, J. Kim 2, Jung, Song (6 odbrana), Riu 4, Jung 8 (8), E. Li, E. Kim, Vu 6, Nam, Gvon.

Bekovska linija Damnjanović – Lekić – Popović funkcionisala je besprekorno, a upravo je drugi gol Jelene Popović doneo vođstvo 8:5 u 14. minutu. Posebno inspirisana na desnoj strani bila je Katarina Krpež. Desno krilo naše reprezentacije je do 16. minuta postigla tri gola i ukrala dve lopte, dovoljno za najvišu ocenu, kakvu je imala i Kaća Tomašević među stativama.

Posle početnog šoka, proradila je korejska bekovska linija Koreje (Ru, Kvon, Jo), ali je odbrana i dalje ostala porozna na sve akcije srpskog napada. Sanja Damnjanović je drugim golom dovela Srbiju na 10:6 (17.), a tri minuta kasnije pri rezultatu 10:7, Saša Bošković je pozvao minut odmora, nakon koga je usledio novi gol levog beka naše reprezentacije.

srb_korea_16_dec (21)

Ono što je dobro, Bošković nije hteo da menja. Tako je posle Damnjanović, novi gol postigla druga članica početne bekovske trojke, Jelena Popović – 12:8. Taj pogodak u 22. minutu, označio je i početak krize u srpskom napadu do kraja poluvremena. Ponestalo je ideje Srpkinjama, tako da su i dva napada za +5 otišla u nepovrat.

Sa druge strane, razigrale su se Korejanke i završile poluvreme serijom 3:0. Pokušao je Bošković sa ulaskom Jovane Stoiljković da probije zid Azijatkinja šutem spolja, ali nije mu pošlo za rukom. I pored dobrog utiska, na poluvreme se otišlo samo sa golom prednosti – 13:12.

Slično prvom delu, odlično su Srpkinje otvorile nastavak meča sa po dva gola Jelene Popović i Dragane Cvijić. Serija 3:0 donela je 16:12 timu Saše Boškovića, a Korejke su do mreže Kaće Tomašević, koja je nastavila da briljira, moglo se samo preko sedam metara.

srb_korea_16_dec (22)

Popović, Lekić, pa Krpež, Koreja je bila u nok-daunu (20:14) do tajm-auta u 41. minutu. Pauza kao da je opustila izabranice Saše Boškovića. Par brzopletih napada, pratio je pad koncentracije u odbrani, a Korejke su serijom 5:2 vratile neizvesnost u ovaj duel i naterale Boškovića pozove na dogovor – 22:19 (47.).

lekic fintaOdgovornost je preuzela, kapitenski, Andrea Lekić i sa dva gola povratila sigurnost u igru domaće selekcije nošene odličnim navijanjem sa tribina „Arene“ (24:20, 49.). Korejke se, međutim, nisu predavale. Odlepile su u jednom trenutku Lekić i Damnjanović, usledila je serija golova, zaključno sa pogotkom za 25:25 na četiri minuta pre kraja.

Reagovao je Bošković tajm-autom. Usledio je osmi pogodak Andree Lekić, pa gol Sanje Damnjanović za prednost 27:26. U poslednji minut ušlo se sa golom prednosti i napadom, koji 45 sekundi pre kraja ne koristi Svetlana Ognjenović pogodivši stativu.  Kazna je stigla 22 sekunde pre kraja, kada je iskusna Riu izjednačila na 27:27. I kada se pomislilo da će meč otići u produžetke, Jelena Erić je golom sa 10 metara sa zvukom sirene rešila meč…