Crnogorke matirale Koreju u poslednjih pet minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Crnogorke matirale Koreju u poslednjih pet minuta

Crnogorke matirale Koreju u poslednjih pet minuta

2 komentari

Reprezentacija Crne Gore, došla je do startne pobede nad Korejom 24:22 (11:11) posle velike borbe, kakva se i očekivala u beogradskom „Pioniru“ u duelu evropskog i azijskog šampiona. Igračice selektora Dragana Adžića, do trijumfa su došle praktično u poslednjem minutu meča, kada su uspele da izdrže presing Korejki po čitavom terenu i postignu gol za konačnih 24:22 iz sedmerca preko Katarine Bulatović.

Korejski selektor Lim Yung Chul, atipično, zatražio je tajm-aut već u trećem minutu, pri rezultati 1:0 za Crnu Goru. Zaigrale su njegove igračice „ludu“ 3-3 odbranu na koju su Bulatović, Knežević i drugarice imale problema da se adaptiraju. Woo i drugarice su u 12. minutu imale 6:3, ali su Crnogorke ubrzo našle ključ i krenule uspešno da nadigravaju i takvu korejsku defanzivnu postavku.

Katarina Bulatović i Milena Knežević su serijom 4:0 (7:6), a do kraja poluvremena, igralo se gol za gol – 11:11.

U drugom poluvremenu na gol Crnogorki stala je Sonja Barjaktarović, koja je sa par odbrana ulila samopouzdanje svojim saigračicama. Nekoliko njenih odbrana u prvi par minuta, donele su i prvo osetnije vođstvo Crnogorki, na koje je morao da reaguje selektor Korejki Lim Yung Chul tajm-autom u 43. minutu (16:13). To je pokrenulo Azijatkinje, koje su se do 55. minuta u potpunosti vratile u meč, kada je selektor Crnogorki Dragan Adžić morao da zove svoje igračice na dogovor pri rezultatu 21:21.

VUKČEVIĆ ZAČARALA MREŽU SA 7 METARA

Ponovo su Crnogorke povele sa dva gola razlike 23:21 preko najboljih, Katarine Bulatović i Milene Knežević. Korejke su, međutim, imale dve prilike da se vrate u egal, ali su promašile dva sedmerca. Jedan je odbranila Marina Vukčević, a drugi je završio na stativi. No, tu nije bio i kraj. Odličan presing Korejki u poslednjem minutu, uslovio je i grešku Crne Gore, pa su se 30 sekundi pre kraja Azijatkinje približile na 23:22.Ipak nije bilo snage da se još jedan napad preseče, usledilo je isključenje jedne igračice, a Katarina Bulatović je postavila konačan rezultat – 24:22 sa linije sedam metara.

Najbolji strelci u redovima pobednica, bile su Katarina Bulatović sa sedam i Milena Knežević sa šest, a kod Korejki, Woo sa osam pogodaka.