NA PRAGU EURO 2014: Crnogorke slavile u Češkoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan NA PRAGU EURO 2014: Crnogorke slavile u Češkoj!

NA PRAGU EURO 2014: Crnogorke slavile u Češkoj!

Aktuelni šampion Evrope zabeležio je tešku i veoma vrednu pobedu na gostovanju Češkoj 24:23, čime su praktične obezbedile nadmetanje na sledećem kontinentalnom takmičenju u Mađarskoj i Hrvatskoj.

Rukometašice Crne Gore nisu bile na svom nivou, promašile su puno zicera i napravile neuobičajno veliki broj grešaka, ali su i pored toga slavile u derbiju treće grupe odigranom u Mostu, zahvaljujući najpre individualnom kvalitetu rekovalescenta Suzane Lazović. Pivotmen Budućnosti, koja je dugo pauzirala zbog bolesti,  ušla je u igru pri rezultatu 18:18 i nakon gola Radmile Petrović, sama tri puta zatresla mrežu raspoložene Dominike Milnerove, a onda i iznudila sedmerac iz kojeg je Jovanka Radičević povisila na 23:19 šest i po minuta pre kraja. Nije bilo vremena za povratak Čehinja.

Isti rivali se sastaju i u nedelju u Bijelom Polju, a pobedom bi tim Dragana Adžića i teoretski osigurao plasman na EP.

Češka – Crna Gora 23:24 (10:11)

Most – Sportska hala “Banik”. Gledalaca: 1.050. Sudije: Mažeika, Gatelis (Litvanija). Sedmerci: Češka 6 (5), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Češka 2, Crna Gora 8 minuta.

Češka: Dolakova, MILNEROVA (13 odbrana i sedmerac), KNEDLIKOVA 1, Keclikova, HRENKOVA 5 (2), Salčakova, Ručkova, Kutlvašrova, VITKOVA, HRBKOVA 4, Martinkova 5, LUZUMOVA 7 (3), ŠTERBOVA 1, Crhova, Selucka.

Crna Gora: Vukčević (jedan sedmerac), BARJAKTAROVIĆ (osam odbrana), Petrović 4, PAVIĆEVIĆ 1, RADIČEVIĆ 6 (2), Đokić 2, Despotović, Jovanović, A. BULATOVIĆ 3, Klikovac, Malović, LAZOVIĆ 4, Jauković, K. BULATOVIĆ 2, KNEŽEVIĆ 2.

Crna Gora 3 – 6