Dejan Perić posle Kraljeva: Spremićemo se za revanš - Svaka utakmica nova priča - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dejan Perić posle Kraljeva: Spremićemo se za revanš – Svaka utakmica nova priča

Dejan Perić posle Kraljeva: Spremićemo se za revanš – Svaka utakmica nova priča

Od sjaja do očaja ili obrnuto. Tek reprezentacija Srbije priuštila je dvadeset minuta bleštavosti i 40 minuta konfuzije u prvom meču sa Mađarima 25:26 na putu ka Francuskoj i Svetskom prvenstvu. Ono što je najbitnije u ovom trenutku, to je da su Orlovi i dalje u igri za plasman na veliko takmičenje. Za to će biti potrebno mnogo više od 20 dobrih minuta u paklu Vesprem Arene. Svestan toga je i selektor Dejan Perić:

• Čestitam Mađarima na zasluženoj pobedi, a Sabateu na dobroj pripremi. Znali smo da će biti teško i da Mađarska dolazi u iskusnom sastavu koji igra na rezultat. Početak je bio negativan po nas. Gradili smo igru iz odbrane, a tu nam je falio završni faul ili odbrana golmana koja bi nam dala impuls. I kada smo uspevali da se odbranima, pravili smo dosta grešaka u prenosu lopte. Mađari su u prvom delu igrali čvrsto i agresivno u odbrani, a to je zajedno sa golmanom, donelo mir njihovom napadu. Zaslužili su da vode osam golova u 36. minutu. Pokazali smo kroz čitavu utakmicu visok moral i želju za rezultatom. Moja ekipa se nije raspala prilikom tako ubedljivog vođstva. U kratkom periodu smo uspeli da preokrenemo sigurnijim napadom koji je proizašao iz agresivnije odbrane. To je jedini put za svaku ekipu koja želi dobar rezultat.

Revanš…

• Znamo da će biti jako teško. Mađari imaju prednost, a svesni smo i atmosfere kakva je u Vespremu. Ona je motiv, kako domaćim igračima, tako i gostima. Da bi se baraž prošao uspešno, jedna ekipa mora biti bolja u dve utakmice. Svaka utakmica je nova priča. Mi ćemo se spremiti da izvučemo pozitivan rezultat.

Timužin Šuh, defanzivac reprezentacije Mađarske:

• Želim da čestitam ekipama. Bila je ovo uzbudljiva utakmica. Počeli smo oba poluvremena dosta dobro, međutim, kada smo ostali bez dva igrača u polju počeli smo slabije da igramo u drugom delu. Raduje me da smo pobedili, jer smo znali da će biti teško. Sledi nastavak u Vespremu.

Ćavi Sabate, selektor reprezentacije Mađarske:

• Čestitam mom kolegi Periću koji je izvanredan posao uradio u ove dve godine. Odigrali smo jako dobro prvo poluvreme. Dolazili smo do lakih golova. Došlo je do krize prilikom isključenja naša dva igrača u drugom poluvremenu, kada je Srbija započela veliku seriju. Nenadić je izvanredno igrao i nosio na leđima čitavu reprezentaciju. Očekivali smo veliki otpor Srba i bespoštednu borbu. Čeka nas veoma težak revanš u Vespremu.