Sizifov posao za Srbiju: Mađari nose plus jedan iz Kraljeva... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sizifov posao za Srbiju: Mađari nose plus jedan iz Kraljeva…

Sizifov posao za Srbiju: Mađari nose plus jedan iz Kraljeva…

Reprezentacija Srbije je poražena na domaćem terenu od Mađarske 25:26 (8:13) u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Francuskoj. Izabranici Ćavija Sabatea načinili su veliki korak ka plasmanu na planetarnu smotru, dok srpski tim može biti i zadovoljan krajnjim ishodom, s obzirom da je u drugom delu zaostajao čak osam golova za protivnikom.

Domaćin je do kakvu-takvu nadu pred uzvratni meč u Vespremu za pet dana zaradio fenomenalnim periodom sredinom drugog dela…

SRBIJA – MAĐARSKA 25:26 (8:13)
Kraljevo
Hala „Ribnica“
Gledalaca – 1300
SRBIJA: Arsić četiri odbrane, Vejin, Šešum 3, Marjanović, Đukić 2, Nenadić 10(5), Ilić 4, Rnić, Beljanski, Mitrović, Zelenović 2, Stanković 1, Marsenić 2, Stanković S 1, Mladenović, Marjanac
MAĐARSKA: Balog, Ilješ 1, Suh, Čašar 2, Ivančik Đ 5(2), Ivančik T, Fazekaš, Mikler 12 odbrana, Nađ K 3, Nađ Laslo 5(1), Điljaš 1, Zubai 1, Bahnidi 1, Ančin 3, Bodo, Lekai 4
SEMAFOR: 0:4 (6.) 2:6 (11.) 5:7 (17.) 6:8 (23.) 7:9 (26.) 8:11 (29.) 10:18 (38.) 20:19 (48.) 22:22 (53.) 24:26 (59.)

Srbija je dozvolila sebi da u najvažniju utakmicu godine uđe blago i stegnuto, bez napadačkih rešenja u uvodnim minutima. Oba krila, Ilić i Đukić, promašili su po zicer, Rnić je zatresao prečku, a Marijanac na drugoj strani nije uspeo da izbori sa šutevima Kornela i Lasla Nađa.

Posledica toga bilo je vođstvo Mađara od 4:0 u šestom minutu, kada je Perić reagovao tajm-autom. Neučinkovitog Marijanca među stativama je zamenio Darko Arsić i na par minuta uneo dodatnu energiju u srpski tim sjajnim intervencijama, ali njegovi saigrači u polju nisu uspeli da to materijalizuju polukontrama i lakim golovima, koji su bili preko potrebni.

Napad Srbije svodio se na trenutke inspiracije maestralnog Petra Nenadića, što nije bilo dovoljno da se uhvati ozbiljniji priključak od minus dva (8:6, 9:7). Dve prilike da se dođe na gol zaostatka, potrošene su nesmotreno organizovanim kontra napadima, a iskusni mađarski sastav je umeo to da kazni – gol Tamaša Ivančika pred odlazak na odmor označio je i najveću prednost gostiju, 13:8.

Oko 1 200 navijača u Kraljevu očekivalo je da „Orlovi“ rašire krila već početkom nastavka, ali je ponor postao još dublji. Nađ, Mikler i ekipa su za samo pet minuta stekli ogromnih 17:9, a potom i 18:10.

MAGIČNIH 15 MINUTA

Od tog trenutka počeo je spektakularan preokret u režiji momaka Dejana Perića. Kao da je neko čarobnim štapićem omađijao oba tima – srpska odbrana postala je neprobojna na čelu sa mladim Mladenovićem, kontre su se ređale kao na traci, za nestvarnu seriju od 10:1 za nešto više od 10 minuta.

Ekipa u crvenim dresovima je povela prvi put na meču u 48. minutu, 20:19, ali je magija tu stala. Sabateovi momci su uspeli da se saberu i zaustave sunovrat, u čemu su imali pomoć i promašenog zicera Marsenića, nešto kasnije i nepreciznog loba Nenadića sa linije sedmerca. Ilješ i Banidi su odvojili goste na 24:26, Marsenić je smanjio na minimalan zaostatak, a udarac Nenadića za izjednačenje u poslednjim trenucima odbranio je odlični Roland Mikler.