Dobre vibracije iz Brčkog sa 14. Lokomotiva Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Dobre vibracije iz Brčkog sa 14. Lokomotiva Kupa

Dobre vibracije iz Brčkog sa 14. Lokomotiva Kupa

Spustila se zavesa na 14. Lokomotiva Kup u Brčkom. Proteklog vikenda, u ambijentu koji podseća na najveće sportske događaje, završeno je još jedno izdanje jednog od najvećih međunarodnih omladinskih turnira u regionu sa sigurno najmpresivnijim listom gostiju u tri uzrasne kategorije.

Kada se podvuče crta i saberu utisci, niko iz grada na Savi nije otišao nezadovoljan. Organizatori su se potrudili da obezbede najbolje ekipe, kao i najkvalitetnije sudije (finalne mečeve su sudili internacionalci braća Konjičanin – Amar i Dino, te Aleksandar Jović i Nedim Arnautović).

U kategoriji 2004, kod namjlađih, slavio je Vesprem trijumfom u finalu nad Moslavinom iz Kutine, dok je treće mesto osvojila ekipa novosadske Vojvodine.

sgrad_2002Najprijatnije iznenađenje je pobednik u kategoriji 2002, a to je ekipa Studentskog grada iz Beograda. Mali Beograđani su tiho, bez pompe, stigli na turnir i okitili se zlatnom medaljom savladavši u finalu Vesprem posle bolje izvođenja sedmeraca.

Za treće mesto, Celje je u tradicionalnom derbiju dobilo ekipu PPD Zagreb.

Sve su to vratili stariji dečaci iz PPD Zagreb u finalu najstarijeg godišta (2000) pobedom nad Celjanima. Vodili su Slovenci na poluvremenu, a kada je crveni karton dobio najbolji odbrambeni igrač Zagrepčana, svi su videli trofej u rukama Celja PL. Svi, osim golmana hrvatskog tima, Stipe Purića, koji je zbog svoje partije dobio i nagradu za najboljeg golmana turnira, koji je za rivale imao najboljeg strelca turnira Filipa Rakitu i MVP-a čitavog takmičenja Domena Makuca. Vojvodina je osvojila treće mesto ispred Izviđača iz Ljubuškog.

• Već deset godina smo u Brčkom na turniru. Finalna utakmica bila je dinamična i do kraja neizvesna. Zahvaljujući odbranama našeg golmana uspeli smo savladati prošlogodišnjeg pobednika – rekao je trener RK PPD Zagreb, Boris Nemec.

Celjska tradicija druženja sa publikom u Brčkom, još je duža. Ovo je bila 13. godina, kako je najuspešniji slovenački klub boravio u gradu na Savi:

• I ubuduće ćemo se rado odazivati pozivu organizatora. Uspeli su još jednom da dignu lestvicu u pogledu organizacije – rekao je Blaž Cizej, trener Celjana.

celje_trenerLokomotiva Kup nastavlja da utvrđuje svoje mesto na rukometnoj evropskoj mapi događaja koji zavređuju pažnju svake godine. Nema razloga da organizacioni tim predvođen Zvjezdanom Nedić, ne nastavi u istom pravcu i u narednim godinama. Podloga za to su dobre vibracije sa kojima gosti Lokomotiva Kupa odlaze iz Brčkog.nedic_brcko