"Džambovih" 26 odbrana za ruku na jesenjoj lovorici Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Džambovih" 26 odbrana za ruku na jesenjoj lovorici Partizana

"Džambovih" 26 odbrana za ruku na jesenjoj lovorici Partizana

Najavljivan kao derbi, koji može odlučiti sudbinu jesenjeg toka Super lige, duel između Partizana i Metaloplastike 32:22 (18:11), samo to nije bio. Delom zahvaljujući i vatrenim navijačima Partizana, koji su po beogradskom minusu došli na "Banjicu", a najvećom zaslugom mladog čuvara mreže Partizana, Strahinje Milića – Džamba, koji je za 53 minuta, provedena na golu, sakupio 26 odbrana (25 odbrana i sedmerac – 60%), odredivši tako sudbinu Šapčana, čiji će bekovi morati pod hitno da očajno veče stave ad akta, ako misle da se kvalitetnije suprostave Crvenoj zvezdi koja stiže u Šabac u utorak. Prava je šteta što se Milić nije našao na spisku selektora Vukovića za SP u Švedskoj, ali su zato ostali kandidati za dres "Orlova" iz Super lige, desno krilo pobednika, Miloš Kostadinović (8/10) i levo krilo Metaloplastike, Filip Marjanović (10(3)/14), bili najefikasniji i opravdali poziv.

Partizan – Metaloplastika 32:22 (18:11)
Hala: SC "Voždovac" na Banjici
Sudije: Stojković i Nikolić
Gledalaca – 1000
Partizan: Milić (25 odbrana i sedmerac – 60%), B.Radanović 2/3, Pilipović 2/4, Maksić 3(1)/6, Butulija 7/10, Mešter 2/5, Ilić 1/4, Kostadinović 8/10, Dimitrijević 4/7, S.Radanović 1/2, Rašić 1/1, Golubović (1)/1, Džamić jedna odbrana.
Metaloplastika: Rajičić (pet odbrana i sedmerac), Đuričin (pet odbrana), Marjanović (10(3)/14), L.Mitrović 1/7, Dragaš 1/8, Živanović 0/4, Malenčić 4/17, Lončar 1/5. Medurić 2/3, Marković 2/2, Stančić 1/1.
Kretanje rezultata: 3:1 (6.), 5:6 (12.) 9:6 (16.), 12:8 (23.) 15:9 (26.), 19:13 (32.) 23:13 (38.), 23:15 (40.), 27:16 (50.) 30:16 (53.), 31:20 (57.)

U početnih petnaestak minuta, Šapčani su uspevali da se drže u igri, prevashodno, dobrom odbranom i odličnom egzekucijom Marjanovića. Vodila je ekipa Slavka Novakovića u 12. minutu 6:5, kada sledi sunovrat. Već na TV tajm-autu, 8:6 je za crno-bele, zahvaljujući nezaustavljivom u igri jedan na jedan, Bojanu Butuliji. Poslednji priključak, Šapčani su imali na 8:10, ali to je bilo i sve od njih ove večeri. Serije Dimitrijeviča i Kostadinovića, vode Partizan na odmor sa velikih +7 (18:11), a na golu briljira Milić, koji nabija statistiku dezorganizovanim bekovima Metaloplastike. Njihova statistika, najbolje govori sve (Mitrović 1/7, Dragaš 1/8, Živanović 0/4, Malenčić 4/17, Lončar 1/5)

Drugo poluvreme, proteklo je, takođe, u dominaciji Partizana. Do plus 10, odličnom odbranom, Partizan dolazi u 38. minutu (23:13). Dva vezana gola Šapčana daju veru u nešto neizvesniji duel (23:15), ali umesto toga, sledi 10 minuta posta gostiju (show time Milića), u kojima Partizan ne bilista, ali uglavnom iz kontri Kostadinovića diže prednost do +12 (27:15). Najveća razlika, iznosila je +14 (30:16), nakon čega, Milić odlazi na odmor, menja ga Džamić, a meč se završava sa korektnih – 32:22.