EHF LŠ (10.kolo): Koper uzeo drugo mesto Metalurgu - U Skoplju pada odluka - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ (10.kolo): Koper uzeo drugo mesto Metalurgu – U Skoplju pada odluka

EHF LŠ (10.kolo): Koper uzeo drugo mesto Metalurgu – U Skoplju pada odluka

Rukometaši slovenačkog šampiona, iskoristili su "zicer" i pred svojim navijačima savladali rumunsku Konstancu 28:24 (9:14). Posle očajnog prvog poluvremena u kome su posle 23. minuta, Rumuni imali i 9:4, u drugom poluvremenu, konačno je krenuo tim Fredija Radojkovića, a naznaka preokreta, bilo je prvo izjednačenje u 42. minutu (17:17). Do kraja utakmice, Slovenci su uspeli da slome otpor protivnika i povrate drugo mesto na tabeli grupe. Da li će na žreb za TOP 16 u utorak kao drugi ili treći, Koprani će znati posle meča između Metalurga i HSV-a u nedelju.

Cimos Koper: Škof, Vran, Skoko 2, Brumen 6, Čemas, Bombač 6, Poklar 2, Džono 5, Krivokapić 2, Skube 4, Mlakar, Rapotec, Bogunović, Bundalo 1, Jovičić.

Constanta: Stanescu, Popescu, Novanc, Simicu, Stavrositu 2, Irimescu 6, Toma 2 (2), Sadoveac 1, Sabou 1, Stamate, Csepreghi 6, Ghionea 4, Buricea, Riganas, Criciotoiu 2.