EHF LŠ 2010/11 (drugo kolo): Pretpotentni Zagreb ostao bez boda u Sarajevu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ 2010/11 (drugo kolo): Pretpotentni Zagreb ostao bez boda u Sarajevu

EHF LŠ 2010/11 (drugo kolo): Pretpotentni Zagreb ostao bez boda u Sarajevu

"Zvezde su na nebu, heroji u romanima, a nedodirljivi u anketama IHF-a". Ovako bi se mogao opisati pristup igrača Zagreba utakmici drugog kola Lige šampiona u Sarajevu, gde je borbena Bosna BH Gas otkinula bod favoritu 26:26 (12:13). "Srce, ruke, lopata" još uvek prolazi u rukometu, a tako se može opisati igra momaka Irfana Smajlagića, koji su izginuli na terenu do poslednjeg minuta, kada je Igor Karačić, izjednačio na konačnih 26:26, posle vođstva Zagrepčana od +2 na samo dva minuta pre kraja.

Pred 1500 gledalaca u "Skenderiji", viđena je borbena, ne toliko lepa utakmica. Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom svih 60 minuta, a razlika nije prelazila dva gola. I kad se mislilo da su Balić i drugovi davali gas i slamali protivnika, Sarajlije su se uporno vraćale, pre svega dobrom odbranom, odličnim Uvodićem (15 odbrana), raspoloženim Kapisodom (6) i Karačićem (8), koji je praktično doneo bod svojoj ekipi. Na drugoj strani, Štrlek je bio odličan sa devet golova, kao i Špiler u prvom poluvremenu sa četiri pogotka, a na golu solidan je bio Šego (13 odbrana). Sve ostalo za oštru kritiku hrvatske rukometne javnosti.

Bosna BH Gas – C.O Zagreb 26:26 (12:13)

"Skenderija" – Gledalaca 1500
Bosna: Uvodić (14 odbrana i sedmerac), Kapisoda 6 (1), Vražalić 4, Savić 3, Pažin 1, Mesarić 3, Karačić 8, Arnaudovski 1.
C.O Zagreb: Šego (13 odbrana i sedmerac), Balić 2, Špiler 4, Valčić 2, Gal 2, Horvat 2, Štrlek 9 (3), Kopljar 2, Jaškić 3