EHF LŠ (8.kolo): Zagrepčani "prespavali" gostovanje u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ (8.kolo): Zagrepčani "prespavali" gostovanje u Švedskoj

EHF LŠ (8.kolo): Zagrepčani "prespavali" gostovanje u Švedskoj

Po onome što su prikazali na gostovanju švedskom Savehofu 25:28 (10:12), izgleda da su rukometaši C.O Zagreba još uvek u "zimskom snu". Bez žara i ideje, izgledali su Zagrepčani od prvog minuta meča na "mlakom" domaćem terenu Šveđana, koji su od prvog minuta, čvrstom odbranom pokazali "ko je gazda". Izabranici trenera Ivice Obrvana, imali su problema u napadu, čak 17 tehničkih grešaka u prvih 30 minuta, a ko zna šta bi bilo da nije bilo Marina Šege na golu (17 odbrana) i kapitena, Zlatka Horvata (7) , koji su bili jedine svetle tačke u dresu hrvatskog šampiona.

Bez Ivana Balića, nije bilo "glave" u napadu Zagreba, a nedostajala je i rutina Manuela Štrleka. Poraz je pretio da pređe u pravu katastrofu, kada su Šveđani došli i do +8 (27:19) preko sjajnog Larsona (13 golova), ali su u poslednjih par minuta, uspeli da učine poraz pristojnim.

Boljom definicijom, ne može da se pohvali ni francuski Šamberi, koji je poražen na svom parketu od španske Barselone 19:30.

1. Barcelona 8-16
2. Zagreb 8-12
3. Sävehof  8-8
4. Chambery 8-6
5. Kadetten Schafhausen 8-6
6. Bosna Sarajevo 8-0