EHF LŠ (9.kolo): Pik Seged bolji od Partizana - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ (9.kolo): Pik Seged bolji od Partizana

EHF LŠ (9.kolo): Pik Seged bolji od Partizana

Posle lepih utisaka ostavljenih u najvećim rukometnim metropolama Evrope, Kilu, Monpeljeu i Kopenhagenu, rukometaši Partizana su podbacili u meču devetog kola EHF Lige šampiona na gostovanju jedinom timu približnog kvaliteta srpskog šampiona – Pik Segedu 21:31 (10:13). Sa lošim napadom, praktično bez pravog beka-šutera, nakon odlaska Ivana Dimitrijevića u Gumersbah, kao i bledim izdanjem golmana, crno-beli nisu mogli da se suprostave raspucanim Segedincima, uvek nezgodnim pred svojim navijačima. Junake pobede, Mađari mogu tražiti u mladom desnom beku Ančinu (8), pred kojim je svetla budućnost, kao i golmanu Mikleru, koji je prvih 30 minuta završio sa 50% odbrana. Kod Partizana, golgeterski su se izdvojili Maksić i Mešter sa po četiri pogotka.

PIK SEGED – PARTIZAN 31:21 (13:10)
Segedin
Gledalaca – 2000
Pik Seged: Prodanović 5(3), Šulc 6, Mikler 11 odbrana, Tatai sedam odbrana, Beočanin 2, Pribanić 2, Ančin 8, Vadkerti 2, Zubai 1, Nađ 3
Partizan: Vasić jedna odbrana, Milić 2 odbrane, Radovanović jedna odbrana, Mešter 4/10, Mandić 3/7, Kostadinović 2/3, Maksić 4(1)/10, Ilić 2/4, Milošević o/2, Milinić 0/1, Kladarin 2/2, Marsenić 2/3,
KRETANJE REZULTATA: 1:3 (4.) 3:4 (10.) 8:4 (15.) 10:6 (19.) 10:9 (22.) 13:11 (32.) 18:12 (38.) 24:16 (45.) 28:18 (52.)

A počelo je dobro. Partizan je poveo sa 3:1, golovima Meštera i Mandića u šestom minutu, pa 4:3, četiri minuta kasnije, kada je došlo do prve krize u igri srpskog šampiona.  Segedinci su iskoristili dva isključenja u redovima crno-belih i napravili seriju 5:0 u pet minuta (4:8). U egzekuciji su prednjačili Rajko Prodanović sa linije sedam metara, kao i odlični Šulc, najbolji strelac Lige šampiona. Nije se Partizan predavao, uspeo je da se golovima „probuđenog“ Nenada Maksića vrati na gol zaostatka – 9:10 (22.), što će se ispostaviti i kao najveća pretnja Segedincima do kraja meča. Tih par minuta dobrog napada, ipak nije moglo da zaseni dosta lošu partiju trojke Mandić – Mešter – Maksić, koja nije bila opasna po gol Miklera.

Još su gol Steve Kladarina i prva odbrana Milića, koji je zamenio deprimiranog Vasića na golu crno-belih na startu drugog poluvremena, bili signal, da se Partizan nije predao. Ipak, sa 13:11, mađarski vicešampion odlazi na 16:11. Budi se odlični šuter, Ančin, koji bombarduje gol crno-belih, a Miklerovu seriju odbrana, nastavlja Tatai.  Crno-belima nije bilo spasa, u 44. minutu je na semaforu stajalo 23:16 za domaćina. Prvi put +10, Mađari su napravili u 52. minutu (28:18). Do kraja susreta, trener Brković je šansu dao svim igračima, među kojima je bilo i juniorskih i kadetskih reprezentativaca, koji su tako, još jednom prikupili po koji minut evroligaškog iskustva…