EHF LŠ: Vardar nemoćan u Barseloni - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ: Vardar nemoćan u Barseloni

EHF LŠ: Vardar nemoćan u Barseloni

Zorica Radojkovic

U meču nedelje, Barselona je nanela Vardaru treći poraz u eliti, a drugi uzastopni i svakako najubedljiviji, 34-26(16-15). Španski prvaci su u furioznih 15 minuta drugog poluvremena potpuno uništili nadu Vardara da im se može revanširati za poraz u Skoplju. Kada je prvi strelac meča Mortensen (9) u 45 minutu pogodio za +10 ( 28-18), bilo je pitanje samo sa kojom razlikom će slaviti domaćin.

Ako se bude biralo najlošije poluvreme Vardara za vakta Sergeja Samsonenka, onda će ovo iz „Blaugrane“ biti u najužoj konkurenciji. Imaće pune ruke posla Roberto Parondo da objasni pad svoje ekipe koja je u prvom poluvremenu pokazala nivo sa samog starta sezone. Kevin Meler i jaka odbrana domaćeg sastava u uvodnih 10 minuta prvog poluvremena delovali su kao cunami na sastav Vardara, koji je uspešno branio Dejan Milosavljev. Već kod 24:16 bilo je jasno da makedonskim šampionima nema povratka. Odbrana – kontra – gol, što nije „zakucao“ Kasper Mortensen (9), rešavao je Žilberto Duarte posle pozicione igre (4).

Kod Vardara Ivan Čupić je bio najefikasniji sa pet pogodaka.

Prvo mesto je najverovatnije izgubljeno.