EHF LŠ: Vardar preko Meškova do četvrte pobede u Ligi šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EHF LŠ: Vardar preko Meškova do četvrte pobede u Ligi šampiona

EHF LŠ: Vardar preko Meškova do četvrte pobede u Ligi šampiona

Uroš Samardžić

Rukometaši Vardara zabeležili su novu, četvrtu, pobedu u elitnom evropskom takmičenju. „Žrtva“ aktuelnog šampiona Evrope bio je Meškov iz Bresta, koji je u Skoplju poražen 36:31 (19:17).

Nakon dva ubedljiva poraza u Ligi šampiona, od Kila i Vesprema, pobeda nad beloruskim timom svakako će dobro doći za tim iz prestonice Makedonije. Iako je Vardar u par navrata u prvom poluvremenu imao i tri gola prednosti (8:5, 9:6, 16:13), izabranici Raula Alonsa su na obaveznu pauzu otišli uz minus od dva gola, te sebi ostavili pozitivnu nadu da mogu da dođu do bodova na teškom gostovanju. Bolji Vardar viđen je u drugom poluvremenu, u kom je domaćin lakše stizao do golova, te uz maksimalnu prednost, u tom momentu, „+5“ slomio rivala u 50. minutu (31:26). Poslednjih 10 minuta u dvorani Jane Sandanski bili su samo formalnost za Skubea i drugove koji slave još jean trijum u eliti.

Vardar: Krištopans 9, Čupić 7, Skube 6, Kalaraš 5, Stoilov 2, Dibirov 2, Šiškarjev 3, Dizinger 1, Pelko 1

Meškov Brest: Vailupau 9, Panić 5, Kankaras 4, Malus 5, Shkurynskiy 4, Accambay 2, Yurynok 1, Razgor 1

Ovom pobedom Vardar je preskočaio čak četiri tima, te se sad nalazi na mestu broj dva grupe B, uz osam osvojenih bodova. Prvoplasiran je Kil, sa 11. Sa druge strane, Meškov Brest nalazi se sve dalje od plasmana u narednu fazu Lige šapiona, pošto nakon šest odigranih utakmica, zauzimaju sedmo mesto, uz svega dva osvojena boda.

U narednom kolu, Vardar dočekuje Vive Kjelce, dok će Meškov dočekati Vesprem.