EP kadeta: Orlići nadleteli i Island - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EP kadeta: Orlići nadleteli i Island

EP kadeta: Orlići nadleteli i Island

2 komentari

Kadetska reprezentacija Srbije napravila je korak ka plasmanu u polufinale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj. Orlići su savladali Island 36:31 u prvom meču glavne faze takmičenja i tako došli do šanse da u poslednjem meču sa Hrvatskom (sreda 19 časova) odlučuju o plasmanu u samu završnicu prvog velikog takmičenja generacije 1998.

Izabranici Nenada Maksića kontrolisali su rezultat tokom većeg dela meča, a pad u drugom poluvremenu, kada su Islanđani prišli na 24:23 (42.), rešen je tajm-autom. Dogovor je ponovo doneo boljitak u igri srpskog tima, koga nije poremetio ni crveni karton pivotmena Milenkovića u 47. minutu.

Pavlović i Sunajko doneli su +3 (29:26) u 50. minutu, a kod rezultata 31:27, klupa Islanđana zatražila je tajm-aut koji nije urodio plodom. Dobra odbrana srpskog tima donela je i +5 u 56. minutu – 34:29, kada je postalo jasno da će Orlići osvojiti nove bodove.

Najefikasniji kod Srbije bili su Sunajko sa devet, Milenković, Pavlović i Stojanović sa po sedam pogodaka.