Ako je prvo kolo bilo rezultatski nezanimljivo, jučerašnji
dan je potvrdio onu floskulu koju mnogi
ne vole da "svi igraju rukomet". U drugom kolu kvalifikacija za EURO,
olimpijski šampion Francuska poražena je u Češkoj 29:32 (11:13), ponajviše
zahvaljujući Filipu Jihi, koji je postigao deset golova, dok je na drugoj strani, njegov klupski kolega, Nikola Karabatić zabeležio samo jedan pogodak. Poraze su zabeležili i
Španija na gostovanju u Ukrajini 23:25 (14:14), a ako tome pridodamo i poraz
svetskih vicešampiona Poljaka na gostovanju u Rumuniji 29:33 (13:16), te poraz
evropskog vicešampiona Hrvatske i bod olimpijskog vicešampiona Islanda, onda
možemo govoriti i o totalnom potopu favorita. Konačno, ovaj format takmičenja,
uneće dosta živosti u evropski reprezentativni rukomet.
Grupa
1:
Rumunija : Poljska 33:29 (16:13)
Švedska : Turska 42:18 (23:9)
Crna Gora je slobodna
Tabela:
1. Rumunija 2 – 4 boda
2. Švedska 1 – 2
3. Poljska 1 – 2
4. Crna Gora 1 – 0
5. Turska 2 – 0
Grupa
2:
Bosna i Hercegovina : Farska Ostrva 45:29 (21:12)
Švajcarskaa : Rusija 30:31 (18:12)
Srbija : Italija 48:24 (21:10)
tabela:
1. Srbija 2 – 4 boda
2. Rusija 2 – 4
3. Švajcarska 2 – 2
4. Bosna i Hercegovina 2 – 2
5. Italija 2 – 0
6. Farska Ostrva 2 – 0
Grupa
3:
Norveška : Island 31:31 (16:13)
Belgija : Estonija 24:29 (11:12)
Makedonija slobodna
Tabela:
1. Islandi 2 – 3
2. Norveška 2 – 3
3. Estonija 2 – 2
4. Makedonija 0 – 0
5. Belgija 2 – 0
Grupa
4:
Mađarska : Hrvatska 30:28 (15:16)
Finska : Grčka 25:30 (10:12)
Slovačka slobodna
Tabela:
1. Mađarska 2 – 4
2. Hrvatska 2 – 2
3. Grčka 2 – 2
4. Slovačka 0 – 0
5. Finska 2 – 0
Grupa 5
Slovenija : Nemačka 26:27 (13:13)
Bugarska : Izrael 28:34 (15:20)
Belorusija je slobodna
Tabela:
1. Nemačka 2 – 4
2. Slovenija 2 – 2
3. Izrael 2 – 2
4. Belorusija 0 – 0
5. Bugarska 2 – 0
Grupa
6:
Češka : Francuska 32:29 (13:11)
Češka: Stochl, Galia, Nocar (3), Lehocky, Zdrahala (7), Kubes (1), Cip,
Jicha (10), Filip (6), Horak (5), Hynek, Riha, Szymanski, Mraz
Francuska: Omeyer, Karaboue, Fernandez (1), Dinart, Narcisse (3), Karabatic
(1), Kempé (2), Roiné (1), Abalo (4), Sorhaindo (7), Guigou (3/1), Bosquet (2),
Ostertag (5), Paty
Luksemburg : Letonija 23:31 (14:10)
Portugal je slobodan
Tabela:
1. Češka 2 – 4
2. Francuska 2 – 2
3. Letonija 2 – 2
4. Portugal 0 – 0
5. Luksemburg 2 – 0
Grupa
7:
Holandija : Kipar 40:16 (17:4)
Ukrajina : Španija 25:23 (14:14)
Ukrajina: Vuykok, Krivchickov (1), Konstatinov, Sulyma, Ganchev
(4), Nat (4/1), Stenchov (2), Burka (7), Pokoylo (4), Natalyuk, Nyusenko,
Doroschluck (3)
Španija: Sierra, Malumbres, Cañellas (1), Garabaya, Prieto (1),
Guardiola, Sarmiento (1), Morros (8), Roca (4), Aguirrezabalaga, Davis (3),
Aguinagalde (3), Víctor Tomas (2)
Litvanija slobodna
Tabela:
1. Holandija 2 – 4 boda
2. Španija 2 – 2
3. Ukrajina 2 – 2
4. Litvanija 0 – 0
5. Kipar 2 – 0
Ž.B