Furiozan start godine: Vojvodina protutnjala Kikindom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Furiozan start godine: Vojvodina protutnjala Kikindom

Furiozan start godine: Vojvodina protutnjala Kikindom

Gde su stali u prethodnoj, tu su nastavili na početku nove godine. Ekipa Vojvodine je u prvoj utakmici srpske ARKUS lige u 2021, ubedljivo slavila na gostovanju Kikindi 18:37 (12:18).

Domaćin se koliko-toliko držao na pristojnom zaostatku u prvih 30 minuta, ali je branilac titule u nastavku pojačao odbranu i nemilosrdno pogađao iz kontra napada, u čemu se posebno istakao novajlija Šotić sa devet pogodaka.

On je i bio najefikasniji u pobedničkim redovima, ispred Nikolića i Mirkovića koji su pogodili po četiri puta. Jedanaest odbrana zabeležio je Arsenić, a pet Andrić, koji je dobio priliku u finišu. Na drugoj strani, pet golova dao je Vrgović, a četiri Tubić.

Vojvodinu očekuju dva teška gostovanja u okviru SEHA Gazprom lige. U sredu u Skoplju protiv Vardara, a već pet dana kasnije u Ukrajini protiv Motora.