GLATKE POBEDE HRVATA I FRANCUZA: Rusi i Belorusi pali bez borbe - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan GLATKE POBEDE HRVATA I FRANCUZA: Rusi i Belorusi pali bez borbe

GLATKE POBEDE HRVATA I FRANCUZA: Rusi i Belorusi pali bez borbe

Zorica Radojkovic

Hrvatska – Rusija 33:25 (16:11)

Laka i ubedljiva pobeda dobro je došla Hrvatskoj pred rasplet u poslednjem kolu. Već u petom minutu je bilo 4:0, a kada je Slišković u 17-tom minutu pogodio za 11:3 svima je bilo jasno da Rusima nema povratka. U finišu prvog dela su uspeli da prepolove taj zaostatak, ali je Horvat pogodio sa sedam metara u poslednjoj sekundi prvog dela, tako da je na odmoru bilo 16:11 za Hrvatsku. Vori je u devetom minutu nastavka vratio najveći plus, 21:13, a Štrlek je posle kontranapada pomerio taj maksimum,24:15. U laganom ritmu, ali uz pregršt tehničkih grešaka na obe strane, Hrvati su priveli meč kraju, 33:25.
Horvat je bio najefikasniji sa sedam golova, Vori i Slišković postigli su po pet. Kod Rusa se istakao Poljakov sa pet.

FRANCUZI U POLUFINALU

Francuska – Belorusija 39:30 (20:16)

Baš kao i Hrvatska, i Francuska je povela sa 4:0 na samom startu. Održali su tu prednost do poluvremena, uz odličan napadački učinak ali i opušteniju odbranu, 20:16. Belorusi su golom Šiloviča u 35-tom minutu prišli na minus tri, 22:19, ali je Onestin tim lako odbio taj napad i brzo povedao na 29:21,
što je bio kraj svih neizvesnosti. U tri navrata bilo je i plus deset. Na kraju, 39:30. Ovo je bila najefikasnija utakmica dosadašnjeg dela šampionata, uprkoj tome sto se Sergej Rutenka nije ni upisao u strelce. Od njegovih saigrača najbolji su bili Nikulenkau i Brouka sa po šest golova. Najefikasniji na meču bio je Samuel Onrubia sa devet golova, ispred Žolija sa šest. Valentin Port postigao je jedan manje.