Gorenje izvuklo -7 u SLO derbiju - Odluka o šampionu 27. maja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Gorenje izvuklo -7 u SLO derbiju – Odluka o šampionu 27. maja

Gorenje izvuklo -7 u SLO derbiju – Odluka o šampionu 27. maja

Odluka o šampionu Slovenije pašće 27. maja u „Zlatorogu“. Duel dva najveća kluba, Gorenja i Celja PL završen je bez pobednika 26:26 (10:17) u Velenju. Sastav Marka Šibile delovao je izgubljeno u prvom poluvremenu o čemu svedoči i minus od sedam golova. Imali su Celjani šansu za +8 već na startu drugog dela, ali je domaći sastav uspeo da se vrati u meč do 55. minuta, kada je na semaforu stajalo 25:25.

U samoj završnici, Celjani su imali napad za oba boda, ali će konačna odluka ko je bolji ostati da sačeka još dve nedelje…

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško   26:26 (10:17)

RK Gorenje Velenje: Burič B. 11/1 odb, Zaponšek 2/1 odb; Cehte 6, Medved 3/1, Burič S. 1, Ovniček, Levc, Szyba, Skube 4, Golčar, Šoštarič 4, Kleč 5, Gams, Ratajec 1, Nosan 2, trener: Marko Šibila

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 14/3 odb, Gajič; Blagotinšek 3, Malus 4, Babarskas 1, Janc 4, Razgor, Marguč, Grošelj, Poteko, Suholežnik, Zarabec 5, Kodrin 2/2, Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej; trener Branko Tamše

Koper 2013 : Maribor Branik 28:26 (14:13)