,,Gromovi" preživeli Bitolj: Nexe na Vardar u četvrtfinalu SEHA lige - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ,,Gromovi“ preživeli Bitolj: Nexe na Vardar u četvrtfinalu SEHA lige

,,Gromovi“ preživeli Bitolj: Nexe na Vardar u četvrtfinalu SEHA lige

Stefan Branežac

Našički Nexe izlazi kao pobednik iz dvomeča sa Pelisterom, uprkos porazu u uzavreloj atmosferi hale ,,Boro Čurlevski“ u Bitlolju, 22:24 (10:13). Imaće za čim da žale u redovim makedonskog vicešampiona, tim Željka Babića u nekoliko navrata došao je prednosti dovoljne za plasman u narednu rundu, koju ipak nije uspeo da sačuva. Sastav iz Našica na krilima Morena Cara i Janka Kevića uspeo je da odbrani stečeno u Hrvatskoj i zakaže duel sa Vardarom u četvrtfinalu SEHA lige.

Eurofarm Pelister – Nexe 24:22 (13:10)

Hala: SC ,,Boro Čurlevski“, Bitolj

Sudije: Nikolić – Stojković (Srbija)

Eurofarm Pelister: Mitrevski 8 odbrana, Čanevski 2 odbrane, Ojleski, Markovski 2, Madžovski 3, Radović 2, Jotić 5, Vegar 3, Kukoski, Velkovski 2, Ostrouško 3, Ratajec, Građan 2, Đukić 1, Kuzmanoski, Petrovski

Nexe: Car 11 odbrana, Radovanović, Eter 2, Mileta 1, Barišić Jaman, Dumenčić, Greganić, Jelinić 2, Vida 1, Severec 5, Pešić 2, Kević 4, Tomić 1, Jaganjac 1, Vozab 1, Pribetić 2

Semafor: 0:2 (3.), 1:4 (6.), 3:6 (10.), 7:6 (16.), 10:8 (22.), 13:10 (30.), 14:10 (35.), 14:12 (37.), 16:12 (39.), 19:17 (47.), 21:21 (54.), 24:22 (60.)

Paklen doček u Bitolju nije poremetio Nexe, Našičani su bolje ušli u meč i već posle par uvodnih minuta imali prednost od tri gola, 1:4. Ipak, nakon isključenja Tomislava Severeca došlo je do promena uloga na terenu. Domaći su nošeni sjajnom podrškom sa tribina topili prednost rivala, a prvi put višak na svom kontu imali su posle pogotka desnokrilnog igrača Mirka Radovića, 7:6. Do odlaska na odmor, Pelister je uvećavao svoju prednost, Nikola Mitrevski došao je do željenog učinka na golu makedonskog vicešampiona, pa je ekipa Željka Babića anulirala minus iz Našica pred predah, 13:10.

Početak drugog dela igre obeležila je povreda kružnog napadača ekipe iz Slavonije, Maria Tomića, koji je nakon udarca u glavu od strane Martina Velkovskog bio primoran da napusti teren uz pomoć lekara oba tima. Imao je sastav iz Makedonije u dva navrata prednost od četiri gola koja je garantovala prolazak u četvrtfinale regionalnog takmičenja, nakon realizacija Jotića i Velkovskog. Ipak, disalo je Nexe za vrat rivalu, da bi Janko Kević u 54. minutu pogodio za rezultatski egal na semaforu.

Greške igrača gostujućeg tima u završnici susreta omogućile su Pelisteru da dođe do +2, a priliku da uveća prednost svoje ekipe imao je Lovro Jotić na ulasku u poslednji minut, ali je njegov šut završio preko gola. Čini se da je tada i poslednja prilika za sastav iz Bitolja da se plasira u narednu fazu takmičenja otišla u nepovrat. Slavlje Našičana moglo je da počne, a konačan rezultat ispostaviće se postavio je Milan Đukić dva minuta pre isteka vremena za igru, 24:22.

Najefikasniji u pobedi domaćeg tima bio je Lovro Jotić sa pet pogodaka, dok je na suprotnoj strani Tomislav Severec ostvario identičan učinak. Bitnu ulogu u plasmanu Nexea u četvrtfinale imao je golman Moreno Car, koji je zabeležio 11 odbrana.