GROMOVI RIJEŠILI ‘CRNU MAČKU’: Vrlo borbene Sesvete na -10 u Našicama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan GROMOVI RIJEŠILI ‘CRNU MAČKU’: Vrlo borbene Sesvete na -10 u Našicama

GROMOVI RIJEŠILI ‘CRNU MAČKU’: Vrlo borbene Sesvete na -10 u Našicama

Subotnje predvečerje u Našicama obilježeno je gostovanjem ekipe koja je Branka Tamšea stajala trenerske pozicije. Sesvete stratega Igora Vorija na svojem su terenu slavile s pet pogodaka razlike, a da mogu parirati Našičanima prikazali su i u današnjih prvih 30 minuta. Samo su jednom Gromovi u ranoj fazi imali dva pogotka prednosti. Do odlaska na odmor superiorni gosti koji potpuno zasluženo imaju prednost 14:15. U nastavku kontrast: bitno energičniji NEXE u svega 15 minuta dolazi do pet pogodaka prednosti i pretvara utakmicu u jednosmjernu ulicu. Ponor Sesveta završen je na konačnih 34:24.

Već u drugom napadu domaćina glavobolje za Vujovića: ozljeda skočnog zgloba desnog beka Mancija Mičevića i promjena koncepcije u napadu. Nastavili su domaćini s trojicom dešnjaka (Moslavac-Jotić-Gadža) u bekovskoj liniji koji su većinom kreirali situacije za rutinera Štrleka. Tri njegova pogotka u prvih sedam minuta utakmice i rana prednost domaćina od 5:3. Ispostavit će se ujedno i najveća prednost Gromova u prvih 30 minuta.

Sesvete su svog aduta na startu vrlo bitnog dvoboja pronašle u bivšem članu našičkog sastava: Ivanu Dumenčiću. Tri puta miran sa linije sedam metara u prvih 10-ak minuta duela i još toliko do kraja poluvremena; besprijekornih 6/6. Uz pomoć još jednog bivšeg NEXE-ova igrača Godeca te wunderkida Tomića gosti serijom 3:0 po prvi puta dolaze u vodstvo. Impuls je evidentno bio na strani gostiju; grč domaćina bio je osjetan kako na terenu, tako i na utihlim tribinama.

Nove nevolje po domaćina u 20. minuti: isključenja Štrleka pa potom i Bakića, ali gosti u tom momentu ne koriste priliku za dodatno rezultatsko odvajanje. Novu priliku za +2 Vorijev tim dobiva zahvaljujući požrtvovnosti Gavrića koji uspijeva spriječiti Melićev pogodak na prazna vrata iz daljine, što u napadu za 11:13 potvrđuje mladi pivot Jelovčić.

Kako je poluvrijeme išlo kraju, tako su i tenzije bivale više. Svoj su vrhunac dosegle u 29. minuti. Sesvetsko desno krilo Topić nakon učinjenog prekršaja nije brzo ispustio loptu iz ruku, a Melić ga nes(p)retnom reakcijom udara u lice. Nakon poduže konzultacije sudačkog para Cindrić-Gonzurek s delegatom Kasunićem duhovi su smireni uz kazne od 2 minute isključenja za Topića i direktni crveni karton Meliću. Prije uranjenog odlaska na tuširanje, vrlo iskusnom crnogorskom internacionalcu preostalo je jedino ispričati se Topiću na učinjenom.

Otvaranje drugog dijela donosi ipak bitno energičniji NEXE. Pokretljivija obrana rezultirala je s tri Kuzmanovićeve obrane u svega pet minuta nastavka. Na drugoj strani terena odgovornost preuzima Jotić, nadovezuje se Moslavac i domaćin nakon dugog perioda uspjeva vratiti dva pogotka prednosti na svoj konto.

Sesvećani nemaju odgovora na bitno kvalitetniju igru današnjih rivala. Nastavljaju se pogreške gostujućeg sastava; propušta obrana. Iduće potez gostujuće struke: promjena vratara. Prpić nedugo po ulasku brani zicer Pribetiću, ali iz odbijanca poentira Vejin za našičkih +4. Jedino što je preostalo strategu gostujućeg sastava bilo je pozvati drugu minutu predaha.

Uslijedio je kraći period igre gol za gol, donekle su se gosti stabilizirali barem napadački. U obrani su pak i dalje muku mučili s individualnom kvalitetom Moslavca i Jotića. Na njihovim krilima domaćin u 47. minuti po prvi puta uspjeva anulirati -5 iz Sesveta, koji su bili kobni za trenersku stolicu Branka Tamšea. Već u idućem napadu Gromovi odlaze na šest pogodaka prednosti i odvode utakmicu u mirnije vode.

Još jednom je pokušao Voir izmjenom vratara. Među stative se vratio Perić, no značajan efekt na stanje na semaforu nije postignut. Barem ne pozitivni jer je u posljednjih 15-ak minuta među vratnicama na drugoj strani Radovanović bio bitno uspješniji. Njegove sigurne intervencije bile su temelj stvaranju zicera koje je s desnog krila uredno koristio Marguč te u 55. minuti odveo svoj tim na velikih +8.

Jednosmjerna ulica nastavljena je do samog kraja utakmice. Drugo isključenje gostujućeg kapetana Šukera i Vejinov realizirani sedmerac bacili su Sesvete na korak do dvocifrenog zaostatka. Nije se dugo čekalo niti na taj scenarij: zicer je za 33:23 iskoristio domaći kapetan Tomić, a agonija gostiju okončana je s 34:24.

NEXE: Kuzmanović 7 obrana, Radovanović 7 obrana; Račić, Bakić 2, Vejin 5, Marguč 4, Jotić 7, Manci Mičević, Gadža 3, Štrlek 2, Moslavac 6, Tomić 1, Cenić 1, Cohen, Melić 3, Pribetić
Trener: Veselin Vujović

SESVETE: Perić 5 obrana, Prpić 5 obrana; Čaprić, Hršak 5, Jelovčić 3, Dumenčić 8, Tomić, Turčić, Raužan, Šuker, Gavrić 5, Godec 2, Finek, Ćuk, Lasan, Topić 1
Trener: Igor Vori

Sedmerci: NEXE 6/7, Sesvete 7/7

Isključenja: NEXE 8 minuta + crveni karton Melić, Sesvete 14 minuta

Kretanje rezultata: 1:1 (3’), 3:2 (6’), 5:3 (10’), 5:6 (13’), 7:7 (15’), 7:8 (18’), 9:9 (20’), 9:10 (22’), 11:11 (23’), 11:13 (26’), 13:14 (28’), 14:15 (30’), 16:16 (34’), 19:17 (37’), 21:17 (40’), 23:19 (44’), 26:20 (48’), 26:22 (50), 29:22 (53’), 31:23 (55’), 33:23 (58’), 34:24 (60’)

IGRAČ UTAKMICE: Lovro Jotić