Heneberg presudio na "Autokomandi" - Pelister čeka Vardar za titulu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Heneberg presudio na „Autokomandi“ – Pelister čeka Vardar za titulu

Heneberg presudio na „Autokomandi“ – Pelister čeka Vardar za titulu

Golom Sebastijana Heneberga 10 sekundi pre kraja Eurofarm Pelister došao je do veoma vredne pobede na gostovanju Alkaloidu 28:27 u Skoplju. Mučio je tim Kirila Lazarova kandidate za titulu tokom 60 minuta, ali na kraju je nedostatak iskustva igranja ovakvih mečeva presudio u korist tima koji vodi dvojac Šundovski – Jović. Danski internacionalac preuzeo je odgovornost, pogodio iz neizrađene pozicije i tako svoj tim doveo nadomak osvajanja titule, s obzirom da je sada jasno da će za to biti potrebna bila kakva pobeda u duelu sa Vardarom.

Prednost Eurofarma iznosila je maksimalnih 3 gola u 50. minutu, ali je na kraju Alkaloid imao šansu da dođe u vođstvo na minut i 20 pre kraja, što nije realizovano. U poslednjem napadu, danski levi bek pokazao je da je dodatna vrednost za bitoljski sastav.

Alkaloid: Trajkovski, Galevski, Petrov 1, Markoski, Mladenović 3, Serafimov 4, Stojković, M. Mitev 5, Đorđiev 3, Ivanoski, Simonoski 5, Omeragiќ, Todeski, Kofilovski 3, Petkovski 3, Savrevski

Eurofarm Pelister: Lesjak, Kizić, Ojleski 1, Kisum, Radoviќ 1, Tankoski, Hosni 6, Kosteski 2, Dejvis, Kukoski, Petar Atanasijević, Vasiljev 6, Susi 1, Peševski 3, Heneberg 6, Pavle Atanasijević 2

Alkaloid – Eurofarm Pelister 27:28
Eurofarm Pelister 2 – Butel Skopje 24:25
Vardar 1961 – Ohrid 35:19
Tikvesh – Tinex Prolet Skopje 23:23