Hrvatska pregazila Slovačku - Za prvo mesto još bod - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska pregazila Slovačku – Za prvo mesto još bod

Hrvatska pregazila Slovačku – Za prvo mesto još bod

Priča stara, Hrvatska kvalifikacijama hara. Po ko zna koji put, Slovaci se nisu dobro proveli protiv raspoloženih rutinera iz redova „Kauboja“, koji su iako na kraju naporne sezone, još jednom pokazali da su svetska klasa. Na kraju, 32:21 (21:11), čisto da se protivnik postavi na mesto i preskoći i poslednja „teška“ prepreka pred meč sa Letonijom, u kome će Hrvatima biti potreban samo bod za osvajanje prvog mesta u grupi, nakon što su Letonci remizirali sa Mađarskom 25:25.

Teško je bilo šta pričati o meču u kome je u 28. minutu na semaforu stajalo 20:9 u korist gostujuće reprezentacije. Štrlek i Čupić su koristili sve benefite dobre odbrane Hrvatske, trčali kontre i ubijali protivnika. U šestom minutu je bilo 6:0, sedam minuta kasnije 12:3, a tada je praktično priča o pobedniku bila i završena, ako ju je bilo.

Kod Hrvatske, najefikasniji Štrlek sa sedam golova, dok su Josip Valčić i Čupić postigli po četiri, uz tri pogotka Lackovića i Horvata.