Hrvatska se namučila sa Letonijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska se namučila sa Letonijom

Hrvatska se namučila sa Letonijom

„Pun gas“ iz Slovačke nije ponovljen u Umagu sa Letonijom 26:24, a utisak je da su najbolji hrvatski rukometaši glavama već bili na zasluženom odmoru. Toliko, da su od gotovog mogli da naprave veresiju, kada su Letonci serijom 5:0 sa 23:18 stigli do 23:23 na nekih sedam minuta pre kraja. Pretili su sve do poslednjeg minuta i gola za 25:24, ali je Lovro Šprem u poslednjem napadu prekratio muke i jedne i druge selekcije.Najefikasniji u redovima domaćina bili su Duvnjak, Čupić i Buntić sa po pet pogodaka, a listu od četiri postignuta gola u poraženoj selekciji, činili su Jurdžs, Kristopans i Dude.

Hrvatska je tako osvojila prvo mesto u grupi ispred Mađarske, koja je neočekivano poražena na domaćem terenu od Slovačke 30:31.