HSV rasturio Partizan - Nemačka mašina protutnjala "Čairom" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan HSV rasturio Partizan – Nemačka mašina protutnjala „Čairom“

HSV rasturio Partizan – Nemačka mašina protutnjala „Čairom“

Srpski šampion Partizan, rekordno je poražen u devetom kolu EHF Lige šampiona od nemačkog HSV-a 21:42 (10:24) u niškom „Čairu“ pred 3000 gledalaca. Od samog starta, na terenu je postojao samo jedan tim – ekipa Martina Švalba, koja je kao preporođena ovog februara nakon zimske pauze, pokazala sjajan odnos prema igri od prvog do 60. minuta i zasluženo deklasirala protivnika. Crno-beli nisu bili na nivou svojih prethodnih partija u eliti. Dobili su lekciju iz trčanja u oba pravca, a serija promašenih zicera koje je zaustavljao neverovatni Biter (26 odbrana – 18 u prvom poluvremenu), dodatno je pojačala utisak nemoći u duelu sa najbogatijim timom Bundeslige.

PARTIZAN – HSV 21:42 (10:24)
Niš
Gledalaca – 3000
PARTIZAN: Vasić sedam odbrana, Radovanović 3 odbrane, Mitrović 3/7, Radivojević 3(2)/6, V.Ilić 3/7, Radovanović 0/1, Pavlović 2/6, V. Milošević 4/8, Ivošević 3/8, Marsenić 0/2, Mešter 0/3, Kajganić 1/4
HSV: Biter 24 odbrana i dva sedmerca, Lindberg 10(4)/14, Vori 6/7, Hens 4/8, Duvnjak 2/4, Lacković 3/4, Peterson 8/8, Nilson 3/5, Lijevski 1/2, Šreder 3/3, Terzić.
Igrač utakmice: Johanes Biter (HSV)
KRETANJE REZULTATA: 0:7 (7.) 3:8 (10.), 7:14 /(18.) 8:18 (21.) 12:27 (36.) 15:28 (39.) 18:36 (54.) 20:39 (58.)

Da neće biti rezultatske neizvesnosti, znalo se već posle sedam minuta, posle kojih je HSV vodio 7:0! Nije pomogao ni prvenac Marka Pavlovića, nemačku mašinu predvođenu Lindbergom (10) i Vorijem, nije imao ko zaustaviti. Najbliži su bili crno-beli na 3:8 u 10. minutu, ali to je bio tek tračak nade da se može pružiti ozbiljniji otpor. Umesto toga, sjajan kontranapad i brz centar, doveli su Hamburg do 24 postignuta gola u prvom poluvremenu, a do 26. minuta u strelce su se upisali svi igrači osim Šredera i Terzića, koji su tek kasnije dobili šansu.

JOHANES BITER 26 ODBRANA (18 U PRVOM POLUVREMENU)
HSV POSTIGAO 13 GOLOVA ZA 13 MINUTA I 30 SEKUNDI
DO 26. MINUTA DEVET STRELACA U TIMU HSV-A

Nisu stajali HSV-ovci ni u nastavku. Švalb je izgledao poprilično zagrejano pored klupe da ne dozvoli ni minut opuštanja i pored toga što ekipu čeka zgusnut raspored. Poslednji igrač sa klupe, juniorski srpski reprezentativac, Stefan Terzić, dobio je šansu tek u 53. minutu, što dovoljno govori o tome da Nemac nije želeo da spušta gas i pored vođstva od 15, 16 golova razlike…