I Zvezda savladala Kolubaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan I Zvezda savladala Kolubaru!

I Zvezda savladala Kolubaru!

Rukometaši Crvene zvezde savladali su u derbiju osmog kola Kolubaru iz Lazarevca 29:28 (14:13), a ova utakmica je najverovatnije i odlučila pitanje jesenjeg prvaka Superlige. U fantastičnom ambijentu beogradskih "Šumica", pred 1000 gledalaca, viđena je uzbudljiva utakmica do samog kraja, u kojoj je više raspoloženih igrača imao domaći tim. Junaka je više. Na strani crveno-belih, to su pre svega Bojan Ljubišić sa 15 odbrana, kao i Nemanja Cvetinović sa sedam, odnosno Bojan Tomić sa šest postignutih golova, dok kod "Krtica" treba izdvojiti samo ime Nedeljka Jovanovića sa 12 pogodaka.

Crvena zvezda – Kolubara 29:28 (14:13)
Hala – Šumice – Gledalaca 1000

Crvena zvezda: Ljubišić 14 odbrana + sedmerac, Perišić, Nenadić 1/4, Ćorović 5/10, Perović 4/5, Vujović 2/5, Tomić 6/6, Cvetinović 6(2)/7 , Rašić, Milošević 2/3, Sladić 0/3, Zelenović 0/2, Popović 3/3, Leković

Kolubara: Radišić 0/1, Nedeljko Jovanović 12/16 (sedam iz sedmeraca), Lomić 0/1, Pribak 5/13, Rašić 2/8, Vasić 6 odbrana + sedmerac, Vujović četiri odbrane, S.Jovanović 2/4, Pongračić, Rakčević 1/3, Zubić 4/6, Bećirović 2/2, Radovanović, Mitrović.

Kretanje rezultata: 2:4 (8.), 7:4 (14.), 11:7 (19.), 13:10 (24.), 13:13 (28.), 16:13 (32.), 22:20 (43.), 22:23 (48.), 25:23 (51.), 26:27 (55.), 28:27 (59.)

Početak utakmice, obeležio je, i u 39 godini, klasa za ove prostore, srednji bek Kolubare, Nedeljko Jovanović. Za šest minuta, postigao je već četiri gola iz igre, tako da je revoltirani trener domaćina, Igor Butulija, zatražio tajm-aut (2:3, 4:57s). Minut odmora učvršćuje Zvezdinu odbranu. Crveno-beli prave seriju od 5:0, zahvaljujući i večeras odličnom Ljubišiću, posle čijih odbrana su se polukontre i kontre ređale kao na traci – 7:4 (14.). Agresivna odbrana domaćih uspešno zatvara desnoruku bekovsku postavu "Krtica" (Rašić- Jovanović -Pribak), dozvoljavajući da Pribak i Rašić šutiraju iz neizgrađenih pozicija (obojica krenuli sa 0/3 realizacijom). Zvezda ima 9:5, pa 11:7 i 13:10. Tada na scenu stupa golman gostiju Vasić, koji do kraja poluvremena brani šest lopti, što gosti koriste, pa preko Zubića, nepogrešivog Neđe Jovanovića sa linije sedam metara, i na kraju, Nemanje Pribaka, dolaze u egal – 13:13. Crveno-bele na poluvreme vodi sa prednošću od 14:13, gol Mirka Miloševića, koji se tom prilikom povredio i nije mogao da nastavi meč.

Na početku drugog poluvremena, beležimo pogotke novog levog krila, ispostaviće se junaka, u redovima ekipe Igora Butulije, Nemanje Cvetinovića, kao i nepogrešivog Bojana Tomića, za najveće vođstvo domaćina do kraja susreta od 16:13. Skoro u egalu, Zvezda je u konstantnom vođstvu sve do 46. minuta (22:22). Dešavanja na terenu karakteriše mnogo grubih startova, nervoza i na jednoj, i na drugoj klupi. Zvezdi novi impuls daju desni bek Popović svojim solo akcijama, kao i sigurni Perović na crti. Kod "Krtica" realizaciju na sebe preuzimaju desnokrilni Zubić, kao i Srđan Jovanović iz napada na nepostavljenu odbranu. Upravo njegov gol vodi Kolubaru u vođstvo 23:22 na isteku 47. minuta. Već u narednom kontranapadu, posle greške domaćih, Miralem Bećirović gubi kontrolu nad loptom, propušta da odvede "Krtice" na dva gola prednosti i uz to, dobija isključenje na dva minuta, zbog šutiranja na gol posle zvižduka. Videvši to, Butulija traži tajm-aut, koji je opet urodio plodom, jer Zvezda pravi 3:0 seriju, odlazi na 25:23 u 51. minutu, iskoristivši i dva igrača više u napadu. Staju bekovi crveno-belih pred odbranom Kolubare, a Zubić i Neđa Jovanović saradnjom (desni bek-desno krilo), opet vraćaju Kolubaru u igru. Nemanja Pribak postiže gol za novo vođstvo gostiju, 27:26 na tačno pet minuta pre kraja. Tada na scenu stupa levo krilo Zvezde, Nemanja Cvetinović, momak koji se dugo godina dokazivao po beogradskim klubovima, na putu do crveno-belog dresa. Postiže gol za 27:27, a onda biva hladnokrvan iz sedmerca za 28:27 (58:00s).

Kolubara pravi par nemuštih napada. Bez leve strane napada, na kojoj se večeras apsolutno nije snašao Lomić (zamenio povređenog Pongračića već posle tri minuta), kome je dugogodišnja vokacija bila "srednji bek" i bez levorukog beka (Nenadić i Radulović povređeni), svi napadi Kolubare, bili su osuđeni na završetak po sredini zone. To su dobro znali igrači crveno-belih, koji su pravili teške faulove na Pribaku, Jovanoviću, Rašiću. Posle jednog nok-auta Pribaka, pivotmen crveno-belih, Perović, dobija crveni karton. Trener gostiju, Dragićević, traži tajm-aut na dva minuta pre kraja. Ipak, on ne donosi gol gostima, a Bojan Tomić stavlja tačku na "i" i donosi svojoj ekipi dva veoma vredna boda u borbi za titulu jesenjeg prvaka.