IGRA MAČKE I MIŠA U ARANĐELOVCU: Voša pregazila Želju za drugi Superkup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan IGRA MAČKE I MIŠA U ARANĐELOVCU: Voša pregazila Želju za drugi Superkup!

IGRA MAČKE I MIŠA U ARANĐELOVCU: Voša pregazila Želju za drugi Superkup!

Jeste Vojvodina značajno kvalitetnija od Železničara, jesu Novosađani već zagazili u takmičarsku formu za razliku od večerašnjeg rivala, ali teško da je iko očekivao da utakmica Superkupa Srbije bude samo lakši trening za prvotimce Đorđa Ćirkovića. Vojvodina je u utakmici koja bi trebalo da ozvaniči start sezone demolirala niški Železničar 1949 rezultatom 40:22 (21:10). Katastrofalno izdanje osvajača Kupa ne može se opravdati ni gore pomenutim činjenicama, dok je dvostruki uzastopni šampion Srbije potvrdio da će i ove sezone biti najozbiljniji pretendent za osvajanje titule u domaćem prvenstvu.
Apatiju u niškoj odbrani, koja je zavladala od prvog sudijskog zvižduka, nije uspeo da ranim tajm – autom prekine trener Miroslav Đorđević, pri rezltatu 5:2. Sjajni Bojan Perović na golu crveno – belih sakupio je čak 13 odbrana u prvom poluvremenu, a u napadu su na početku briljirali Orbović i Datukašvili. Kasnije su se razigrali i njihovi saigrači, zahvaljujući brojnim kontrama koje je svojim odbranama omogućio Perović. Prednost je konstatno rasla, do maksimalnih plus 11 posle prvog poluvremena.
Iako je pobednik već bio odlučen, rukometaši Železničara nisu pokazali naročitu želju da makar spreče katastrofu. Strahinja Stanković je u drugom delu 10 puta tresao protivničku mrežu, najčešće iz kontra napada. Bojan Todorović je iskoristio priliku da sa par egzibicija odobrovolji neutralne gledaoce, kada već rezultatska neizvesnost nije postojala više od 10 minuta. Maksimalnih plus 20 bilo je u 57. minutu, 38:18.
Kako je niški tim odigrao meč za prvi trofej sezone, najbolje govori podatak da je trener Vojvodine za najboljeg pojedinca u protivničkom taboru odabrao čuvara mreže Dejana Zlatanovića.
Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Žarko Petković sa pet golova. Listu strelaca Vojvodine predvodio je Stanković sa 12.
Bilo je to peto izdanje Superkupa, i drugi trofej za redom Novosađana. U prethodna tri navrata pehar su podigli rukometaši Partizana.