Ikerova simultanka pokopala Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ikerova simultanka pokopala Zagreb

Ikerova simultanka pokopala Zagreb

Hrabri C.O Zagreb pokazao je zube favorizovanom Berlinu 29:27 (12:13) u petom kolu EHF Lige šampiona, ali opet je ekipi Slavka Goluže falilo „to malo“ da bi došli do vrednih bodova. U većini meča, nadahnuti Zagrepčani (Mandalinić i Stepančić) bez golmanske podrške, s obzirom da su Kelentrić i Ivić zajedno došli do cifre pet, držali su se u egalu sa „Lisicama“, vodili, ali je na kraju iskustvo nemačkog tima prevagnulo. Ključni igrač meča, bio je Španac Iker Romero. Iako na prvi pogled spor i ne više tako jak kao nekada, momak koji je izgubio reprezentativni status nakon odlaska iz Barselone, odigrao je pravu simultanku u poslednjih deset minuta i praktično sam pobedio hrvatskog šampiona.

U tome mu je pomogao i smušeni napad Zagrepčana. Ušli su Zagrepčani sa golom zaostatka i igračem više (28:27) u poslednja dva minuta nakon isključenja Kristofersena, ali je Špiler prokockao šansu da se 6 na 5 nešto više uradi, što je u narednom napadu kaznio Romero i rešio pitanje pobednika….

U istoj grupi, Dinamo Minsk je rasturio Kadeten Šafhauzen 33:23 (14:12). Kod Belorusa, Atman i Onufrienko su postgli po sedam pogodaka, isto toliko, Aleksandar Stojanović kod Švajcaraca.

Atletiko Madrid je u drugom poluvremenu slomio otpor Konstance u Rumuniji 28:23 (12:13). Na taj način su Lazarov (8) i drugovi utrli sebi put ka TOP 16 posle tri poraza.

23 – Constanta: Popescu; Toma (3, 1p), Dragicevic (2), Val (4), Simicu (-), Angelovski (2) y Buricea (3) -equipo inicial- Stanescu (ps), Humet (5), Stavrositu (-), Sadoveac (-), Cutura (4), Adzic (-), Sabou (-), Csepreghi (-) y Criciotoiu (-).
28 – Atlético: Dahl; Roberto García (1), Lazarov (9,2p), Cañellas (2), Markussen (8), Davis (-) y Aginagalde (4) -equipo inicial- Antonio Díez (ps), Edu Fernández (-), Kallman (-), Ferrer (-), Romero (-), Barachet (-), Jurkiewicz (1), Gojun (-) y Masachs (3,1p).