Ivan Dimitrijević: Dinamo funkcioniše kao veliki evropski klubovi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ivan Dimitrijević: Dinamo funkcioniše kao veliki evropski klubovi

Ivan Dimitrijević: Dinamo funkcioniše kao veliki evropski klubovi

Iako je poražen 27:23, pančevački Dinamo je ostavio sjajan utisak u duelu sa evropskim prvakom Vardarom. Najefikasniji u redovima srpskog viceprvaka bio je iskusni Ivan Dimitrijević, koji nije krio zadovoljstvo igrom svog tima nakon utakmice.

-Protiv šampiona Evrope, motiv ne sme da izostane. Generalno, ispoštovali smo ono što smo se dogovorili u svlačionici. Ono što nismo radili kako treba u Celju, protiv Vardara jesmo – igrali smo odbranu kkao treba od prvog minuta. U prvom poluvremenu smo igrali jako dobru odbranu, što je rezultovalo sa 13 primljenih golova protiv šampiona. U prvih 10 minuta nastavka smo pali, ali smo se potom konsolidovali i odigrali u egalu do kraja. Još jednom moram istaći našu igru u odbrani. Znate kako kaže Željko Obradović – „Napad dobija utakmice, odbrana osvaja titule“. Imali smo i raspoloženog golmana.

-Ja sam promašio prva dva šuta, a kasnije nisam nijedan, jer sam imao sigurnost upravo od naše odbrane. Sa njima igrati egal duži period i izgubiti četiri razlike, to nije mala stvar. Da li su oni igrali sa 100 % ili ne, u to neću da ulazim. Mi smo dali svoj maksimum, a verujem da nas ni oni nisu baš potcenili. I pored toga što nam i dalje fali puno igrača, ovo je veliki podstrek za nas. Misli da ćemo, ako nastavimo ovim odnosom i pristupom, biti sve bolji. Nadam se da ćemo protiv Zagreba, koji je vrhunska ekipa, možemo pružiti još više, a u poslednjem kolu protiv Neksea idemo na pobedu.

Kako si zadovoljan u Pančevu?

-Zadovoljan sam, dosta momaka koji su ovde već poznajem, igrao sam sa njima i pre. Poznajem i ljude iz uprave, tako da nije bilo nikakvih problema što se adaptacije tiče. Zaista sam prezadovoljan, sve u klubu funkcioniše na evropskom nivou, što je retko na Balkanu. Igrao sam sedam godina u inostranstvu, znam da prepoznam vrednost rada ovih ljudi.

Da li je titula prvaka Srbije Dinamov cilj?

-Korak po korak. Cilj je da budemo u dve ekipe i izborimo plasman u SEHA i naredne sezone, jer ovo je predivno igrati, sjajna je liga. Iskreno, posle Gumersbaha i Lige šampiona sa Partizanom, ovo su za mene najveće utakmice koje sam igrao – zaključio je Dimitrijević.