KIL NA F4: Metalurg brzo kapitulirao u revanšu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KIL NA F4: Metalurg brzo kapitulirao u revanšu!

KIL NA F4: Metalurg brzo kapitulirao u revanšu!

Rukometaši Metalurga, neće po dobrom pamtiti revanš meč četvrtfinala EHF Lige šampiona, drugu godinu zaredom. Tim Line Červara, brzo je oboren na pleća u „Šparkase Areni“ u Kilu, gde je domaći tim slavio 34:26 (19:11). Neizvesnost se nije očekivala, s obzirom na pobedu „Zebri“ u prvom duelu u Skoplju (31:21), ali nešto jači otpor makedonskog vicešampiona, svakako bi poradio na utisku koji je posle dve utakmice poražavajući. Nemci su već do poluvremena rešili pitanje pobednika, pa je drugo poluvreme poslužilo za davanje prilike snagama sa klupe. Među njima je bio i debitant u dresu Metalurga u Ligi šampiona, Filip Taleski, koji je sa tri gola nagovestio da bi Makedonija mogla kroz par godina da dobije beka svetskog kalibra…

Najefikasniji u timu Kila bio je Klajn sa osam golova, dok je Renato Vugrinec briljirao u prvom delu sa sedam golova, sve dok nije zaradio crveni karton i preselio se na tribinu…