Kolubara pobedila Partizan na Banjici! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kolubara pobedila Partizan na Banjici!

Kolubara pobedila Partizan na Banjici!

Rukometaši Kolubare demonstrirali su večeras na "Banjici" zašto su najkvalitetnija ekipa u Srbiji, izbacivši Partizan DO 36:30 (18:14) iz trke za titulu. Više kvalitetnih pojedinaca i duža klupa, lomili su aktuelnog šampiona i kada mu je ponestalo inspirisanih igrača i snage, slomili sredinom drugog poluvremena. Tako je Partizan izgubio i deveti bod u ovoj polusezoni, i zaostaje za "Krticama" i Zvezdom sedam bodova. Najbolji u redovima pobednika, bio je Nemanja Pribak sa 11 golova (11/15), koji je maestralno odigrao prvo poluvreme, postigavši 10 golova iz igre. Pored njega, Neđa Jovanović (6), Rakčević i Zubić, uz dobre golmane Vasića i Vujovića, odneli su prevagu. Kod crno-belih, Marjanac je odigrao utakmicu sezone, postigavši sedam golova, a dobri su bili i Dimitrijević (4) i Kostadinović (5).

Utakmica je počela lepim gestom Uprave Partizana DO, koja je bivšem igraču, Nedeljku Jovanoviću poklonila dres kluba sa kojim je osvojio titulu prvaka 1993. godine u već istorijskom meču sa Crvenom zvezdom u "Pioniru". Ipak, popusta nije bilo na terenu.Partizan je vodio sa 8:6, dok je odbrana funkcionisala kako je to zamislio stručni štab crno-belih, a odbrane skupljao Vladimir Abadžić na golu. Kada su "Krtice" pronašle svoju igru u odbrani, koja se poklopila sa ulaskom Nedeljka Jovanovića u igru i fantastičnom serijom Nemanje Pribaka, koji je lako probijao crno-bele po sredini odbranu (u 19. minutu postigao svoj sedmi gol), otišlo se na tajm-aut sa 9:11 u 20. minutu. Do kraja prvog dela, nije bilo više povratka za Partizan, a na odmor se otišlo sa -4, 14:18.

Motivisanije su domaći igrači ušli u drugo poluvreme. To se videlo po čvršćoj odbrani, predvođenoj figurom bez kompromisa u tom segmentu igre – Stojanom Radanovićem.  To je uslovilo seriju grešaka iskusnih bekova gostiju, a Partizan sa serijom polukontri dolazi na minus jedan, 18:19, već posle šest minuta igre u nastavku.  Partizan se držao još par minuta u egalu – 21:22 (40.), ali tu je negde i bio kraj večerašnjeg otpora. Vasić, koji je na golu zamenio Vujovića, ulazi u seriju odbrana, a sa druge strane, u napadu, Zoran Zubić ima seriju pogodaka sa desnog krila, što Kolubari već posle par minuta daje, ispostavilo se, nedostižnu prednost. Na 21:26, Bošković traži tajm-aut, koji ništa suštinski ne menja. Napad Partizana, oslabljen neigranjem Dušana Beočanina,koji je polomio nos u duelu sa Pribojem, dobija još jedan hendikep, jer Ivan Dimitrijević izlazi sa terena zbog povrede kolena, a još se pamti nokaut Miralema Bečirevića u Aranđelovcu na Superkupu, zbog koga je morao da napusti i taj meč pre kraja.

Klupa Kolubare traži minut odmora u 53. minutu pri 31:27, što im pomaže da rutinski privedu meč kraju i slave sa ubedljivih šest golova razlike – 36:30.

Partizan – Kolubara 30-36(14-18)

Banjica, 1200 gledalaca

Partizan:Ljubenović(2 odbrane), Stanković 2/3, Tubić 4/9, Babić, Dimitrijević 4/6, Kladarin 5/8, Radanović 0/1, Abutović 0/5, Abadžić(13 odbrana), Milinić 3/6, Kostantinović 5/7, Marjanac 7/10

Kolubara: Radišić 1/4, S.Jovanović 1/1, Pribak 11/15, Rašić 2/7, Nenadić 1/2 , Radulović 1/3, Vasić(9 odbrana), Vujović(7 odbrana), Rakčević 4/4, N.Jovanović 6/8, Bećirović 3/4, Zubić 6/6
Igrač utakmice – Nemanja Pribak (Kolubara)

Kretanje rezultata: 3:4 (9.) 5:6 (11.) 8:6 (15.) 9:11 (20.) 11:15 (28.) 18:19 (37.) 21:22 (39.) 21:26 (42.) 25:31 (51.) 27:31 (53.) 30:35 (59.)