KOPLJAR SPASIO PSŽ: Metalurg umalo do senzacije u Parizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KOPLJAR SPASIO PSŽ: Metalurg umalo do senzacije u Parizu!

KOPLJAR SPASIO PSŽ: Metalurg umalo do senzacije u Parizu!

4 komentari

Skopski Metalurg propustio je priliku da napravi senzaciju i slavi u Parizu protiv bogatog PSŽ-a 29:32 (14:16) u osmom kolu EHF Lige šampiona. Ponajviše zahvaljujući Marku Kopljaru, koji je prorešetao mrežu makedonskog vicešampiona u poslednjih desetak minuta, „milioneri“ su sprečili još jedan šamar ove sezone, u kojoj prema igrama koje pokazuju, nemaju šta da traže u završnici EHF Lige šampiona. Vođstvo Parižana 9:2, podsetilo je na debakl koji je Metalurg doživeo u Barseloni, ali je Lino Červar uspeo da zaustavi kola na nizbrdici.

Novu energiju makedonskom sastavu doneo je mladi hrvatski srednji bek Luka Cindrić, koji se pokazao kao pravi potez uprave tima u zimskom prelaznom roku, već posle dve tri utakmice.

U poslednjih desetak minuta, ušlo se u egalu, Metalurg je vodio 21:20, ali bolja odbrana domaćina i serija golova Kopljara i Hansena, rešile su pitanje pobednika…

Pari Sen Žermen – Metalurg  32:29 (16:14)

Pari Sen Žermen: Siera, Anone, Hansen 8, Kopljar 7, Vori 5, Gojun 3, Bojinoviќ 2, Gunarson 2, Abalo 1, Garsija 1, Halgrimson 1, Onrubija 1, Melić 1, M’tima, Diav i Časar.    Sedmerci: 1/2.

Metalurg: Stanić (3 odbrane), Mijatović (5 odbrana), Vugrinec 6, Georgienski 6, Cindrić 5, Mirkulovski 5, Manaskov 3, Atman 2, Dimovski 2, Kedžo, Jonovski, V.Markoski, N.Markoski, Mandić, Mojsoski i Ojleski.

Barselona je deklasirala Vaker Tun 39:23 uz sedam pogodaka Kirila Lazarova. Kod domaćina, Dokić i Isailović su postigli po tri, a Franić dva….

1. FC Barcelona8710281:197(84)15
2. PSG Handball8512252:225(27)11
3. HC Metalurg8413202:213(-11)9
4. HC Vardar – Skopje7223182:181(1)6
5. HC Dinamo Minsk7205191:216(-25)4
6. Wacker Thun8017191:267(-76)1