KPK: Jagodinke pregazile Austrijanke - Viborg stiže pod Đurđevo brdo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KPK: Jagodinke pregazile Austrijanke – Viborg stiže pod Đurđevo brdo!

KPK: Jagodinke pregazile Austrijanke – Viborg stiže pod Đurđevo brdo!

Očekivano rukometašice Jagodine, pred velikim brojem navijača u hali Jasa, u revanš meču drugog kola Kupa pobednika Kupova savladale su vicešampiona Austrije Union Kornejburg 40 :18 ( 23:6). Od početka utakmice Jagodinke su Austrijankama stavile do znanja ,,ko je ko na terenu” i povele 4:0. Austrijanke su tek u osmom minutu postigle prvi gol, a do kraja prvog poluvremena ukupn 6 golova. U drugom delu igre trener domaćih igračica Dragan Markov dao je šansu igračicama koje imaju manju minutažu, ali ni to nije uticalo krajnji rezultat i razliku od čak 22 gola u plusu. U sledećem kolu Jagodinke se sastaju sa Danskim Viborgom.

JAGODINA-KORNOJBURG 40:18 (23:6)

Hala Jasa: 2150 gledalaca

Sudije: Dojčinov-Gorecov (Bugarska)

Igračica utakmice: Jelena Živković-Jagodina

JAGODINA:Milanović 4,Stevanoska 3, Radojević 8, Živković M. 2 (1), Matić 1, Jevtić 2, Georgijev K (2 odbrane), Janjić 7, Nišavić 2, Živković J. (12 odbrana),Jović 3, Glišović 7, Georgijev T., Miladinović 1, Kačarević (7 odbrana).

Isključenja: 8 minuta

Sedmerci:  2/1

KORNEJBURG:Minati, Šnidler 3, Kok, Rat 8 (2), Nikendej, Lauter K 5 (1), Burger K., Štajner, Gruber D., Vajskiršner 1, Burger S, Lauter F 1, Gruber K.,Zauber, Lempreht (9 odbrana), Amon (1 odbrana).

Isključenja:6 minuta

Sedmerci: 6/3

kretanje rezultata: 10 min (6:2), 20 min (13:4) 30 min (23:6), 40 min (27 :14), 50 min (32:16) 55 min (38:16)