KRAGUJEVAC ČEKA TITULU: Radnički protutnjao Šapcem! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan KRAGUJEVAC ČEKA TITULU: Radnički protutnjao Šapcem!

KRAGUJEVAC ČEKA TITULU: Radnički protutnjao Šapcem!

Rukometaši kragujevačkog Radničkog, nalaze se na pragu najvećeg uspeha u klupskoj istoriji posle pobede u derbiju osmog kola plej-ofa nad Metaloplastikom 30:25 (12:14) u Šapcu. Ni 2.000 gledalaca na tribinama hale „Zorka“ nisu bili od pomoći domaćem sastavu u duelu sa raspoloženim Kragujevčanima, koji su furioznim finišom meča, došli u situaciju da razmišljaju i o tituli šampiona države.

Rezultat prvog poluvremena – 14:12 za domaćina, nije mogao da nasluti konačni razvoj događaja u Šapcu. Šapčani su imali kontrolu nad utakmicom, vodili sve do 15:14 predvođeni Dragašem (8 golova), kada je usledio veliki pad. Poslednje izjednačenje na meču je viđeno sredinom drugog dela (17:17), a zatim serija gostiju 4:0 koju je zaključio Pralica.

Od toga momenta, više povratka Metaloplastici u meč nije bilo. Raspucao se u redovima Kragujevčana, levi bek, Krsto Milošević (6), sve do tajm-auta koji je zatražio trener gostiju Nedeljko Vučković (22:27) u 54. minutu. Vremena za preokret nije bilo, a sa nova dva gola (22:29), Kragujevčani su samo uveličali nezaboravno rukometno veče za svoje navijače.