Kragujevčani sve dalje od plej-ofa

Po očekivanju, vodeći timovi nisu imali puno problema u ovom kolu.

ŽELEZNIČAR 1949 – KOLUBARA  40:34 (20:17)

VRBAS – RADNIČKI 26:25 (12:10)

U najavi kola apostrofirali smo ovaj meč kao najzanimljiviji, i tako je i bilo. Kragujevčani su ubeležili i drugi minimalan poraz posle zimske pauze, pa su sada još dalje od četvrtog mesta koje vodi u doigravanje za titulu. Tokom prvih 30 minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Vrbas je početkom nastavka imao maksimalnih 14:10. Radnički je smogao snage i stigao do egala prd ulazak u finiš, 22:22, ali je drugi put za redom ostao praznih šaka u uzbudljivoj završnici. Nepremostiva prepeka na golu Vrbašana bio je sjajni Radule Radulović, apsolutni heroj pobede svog tima. Briljirao je i mladi bekovski tandem, Janja Vojvodić sa sedam i Miloš Orbović sa pet golova. U poraženom taboru Gugleta je bio precizan pet, a novajlija Grbović četiri puta.

SPARTAK VOJPUT – NAPREDAK 32:30 (18:18)

Ni 12 (1) golova Bojana Županjca nisu bila dovoljna za podvig Kruševčana u Subotici. „Putari“ su ubeležili važna dva boda i najavili da će „iz senke“ vrebati plej – of. Iako je rezultat tesan, završnica nije bila toliko uzbudljiva. Gosti su vodili većim delom i prvog i početkom drugog poluvremena, ali je tim Branislava Zeljkovića serijom 9:2 došao do prednosti od 27:22, koju Napredak nije uspeo da ugrozi do kraja. Pivotmen Jelić i srednji bek Kovačević predvodili su Spartak sa po šest golova, jednim više od Kneževića. Na drugoj strani, baš kao i u prethodnom kolu, Županjac je bio jedina prava opasnost po protivničkog golmana. Pri njegov pratilac bio je veteran Zoran Zubić koji je postigao pet golova (3).

JUGOVIĆ – PKB 24:21 (13:9)

Kaćani su zabeležili i drugu pobedu u nastavku i tako zadržali četvrto mesto. Ponovo je desna strana napada dominirala, na krilima Vasića i Crnoglavca Jugović je poveo sa 11:6, a sredinom drugog poluvremena sa maksimalnih 18:11. „Mlekadžije“ su uspele da „zakuvaju“, 22:20, ali snage za preokret nije bilo. Vasić je bio standardno efikasan sa 10 golova, Crnoglavac je postigao dvostruko manje. Kod fenjeraša, koji je jedan od pet bodova osvojio upravo protiv Jugovića (23:23 u prvoj polusezoni), najbolji su bili Todorović i Turković sa pet, odnosno četiri gola.

Petak     Rudar – Crvena Zvezda                       19:20 (7:12)

Sreda     Metaloplastika – Morava                  32:25 (14:13)