„Krtice" odnele bodove iz Niša! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Krtice" odnele bodove iz Niša!

„Krtice" odnele bodove iz Niša!

Rukometaši Kolubare iz Lazarevca teškom mukom su odneli bodove iz Niša. U veoma neizvesnoj i borbenoj utakmici, pred 700 gledalaca, oni su bili bolji od Naisusa rezultatom 28:32 (17:14).Najzapaženiji kod gostiju bili su golman Vujović sa 13 odbrana i Pribak sa 6 golova, dok su kod Nišlija Đurić i Petković postigli po 8 golova.

Lazarevčani su prvi postigli pogodak na utakmici, a domaćini su im se brzo revanširali, ali Kolubara je imala konstantnu minimalnu prednost na svojoj strani, zahvaljujući boljim napadima. Ipak, Nišlije se nisu predavale, golman Zdravković je „skinuo“ nekoliko lopti protivničkim bekovima i omogućio prvu prednost svojoj ekipi u 17 minutu 8:7. Otada domaći igrači još motivisanije i požrtvovanije igraju u odbrani, a u napadu su imali veći broj ideja i kreativnosti da prednost i održe. Kolubara se previše oslanjala na svog kapitena, Nenadića, koji je u više navrata bio zaustavljen. Do kraja poluvremena, niška publika je mogla da uživa u veoma lepoj rukometnoj predstavi koju su prikazali igrači Naisusa. Najveću prednost Naisus stiče u 29 minutu (17:13), ali nakon iskorišćenog penala Kolubara postavlja konačan rezultat na kraju prvog dela susreta 17:14.

Ali u drugom poluvremenu smo videli zamenjene uloge. Ekipa iz Lazarevca je popravila igru u odbrani, a u napadu su imali više raspoloženih igrača u vidu Radulovića, Pribaka i Nedeljka Jovanovića, tako da su već u sedmom minutu drugog poluvremena stigli do izjednačenja 19:19. Posle toga, Kolubara je nametnula svoj ritam igre, golman Vujović se razbranio i njihova prednost je počela da raste. Nisu se ni Nišlije predavale, uspevali su da smanje razliku u više navrata na dva gola. Ipak, nekoliko ishitrenih šuteva, promašena kontra od strane Županjca i malo sreće za goste odneli su prevagu da „Krtice“ upišu nova dva boda, pobedivši rezultatom 28:32.

NAISUS – KOLUBARA 28:32 (17:14)
Hala „Mika Antić“
Gledalaca 2000

NAISUS: Zdravković 11 odbrana, Kocić 2 odbrane + sedmerac, Županjac 5/1, Petković 8, Denić 2, Stojilković 1, Đurić 8, Bajin 1, Dolić 3.

Sedmerci: 1/1. Isključenja: 10 minuta.

KOLUBARA: Vujović 13 odbrana, Nenadić 5, Rašić 1, Radulović 5, Milićević 3, Jovanović N. 4/1, Rakčević 5, Zubić 1, Bećirović 1, Pribak 6/3.

Sedmerci: 5/4. Isključenja: 10 minuta.

NIKOLA DOLIĆ, rukometaš Naisusa
„Čestitke ekipi Kolubare na pobedi, pokazali su da su favoriti u prvenstvu. Čestitao bih i svom timu. U prvom poluvremenu smo imali dosta dobru realizaciju, odbrana je odlično funkcionisala. Ipak, Kolubara je pokazala da je iskusnija, odlepila se na par golova i rešili su meč u svoju korist“.

NEMANJA PRIBAK, rukometaš Kolubare
„Zaista teška utakmica, ali mi smo došli po bodove i taj cilj smo i ispunili. Viđena su dva različita poluvremena. U prvom je Naisus bio bolji. U drugom smo mi malo promenili taktiku, zaigrali smo bolje i zasluženo smo stigli do bodova“.