Kup EHF (treće kolo): Partizan DO eliminisan! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Kup EHF (treće kolo): Partizan DO eliminisan!

Kup EHF (treće kolo): Partizan DO eliminisan!

Rukometaši Partizana DO eliminisali su u trećem kolu Kupa EHF, pošto su u revanš meču poraženi u Danskoj od GOG Svendborga 19:27. Dancima je za prolaz dalje bila potrebna pobeda od četiri ili pet golova, s obzirom na poraz u prvom susretu u Beogradu 28:24.

GOG SVENDBORG – PARTIZAN DUNAV OSIGURANJE 27-19 (17-10)

Gudme, Gudmehallerne, gledalaca 1075Sudije: Franko i Rodrigez (Španija

Sedmerci: GOG 10 (6), Partizan 4(1)

Isključenja : GOG 8 minuta, Partizan 14 minuta. Crveni karton: Stanković 39.minut

GOG Svendborg: Henriksen 17 odbrana i 3 penala, Jorgensen K. 5, Halgrimson 3, Nilsen 1, Larsen, Hogh, Jakobsen, Meler, Lunberg 4, Skoglund 5 (3), Ask, Jorgensen A. 6, Koh, Petersen 3 (3). Trener: Gudmundson

Partizan DO: Tubić 3, Stanković 1 , Babić, Dimitrijević, Beočanin 8 (1), Stojković 4 odbrane i 3 penala, Radanović, Abutović, Abadžić 4 odbrane i penal, Pilipović 2, Milinić 2, Marijanac 1, Alčaković 2. Trener: Bošković.

Srpski šampion Partizan nije uspeo da se plasira u četvrto kolo kupa EHF, najviše zahvaljujući slaboj igri u prvom poluvremenu. Od samog starta, motivisani Danci su krenuli silovito i u tim trenucima u svemu nadigravali mlade crno-bele rukometaše kojima ništa nije polazilo za rukom. Ređali su se promašaji iz izglednih situacija kao i 3 promašena penala, što su iskusni igrači Svendborga lako kažnjavali. Dominirao je u polju novi igrač u Svendborgu, levi bek, Kasper Jorgensen, dok je na golu nesavladiv bio iskusni Henriksen. Zahvaljujući Dušanu Beočaninu koji je u napadu bio najkonkretniji tada, na poluvreme se otišlo sa samo 7 razlike za domaćina iako je u jednom momentu bilo i devet razlike. Drugo poluvreme donosi hrabriju i borbeniju igru Partizana. Na gol je stao Stojković, koji sa nekoliko vezanih odbrana podiže moral svoje ekipe i prednost domaćina počinje da se topi sve do 47.minuta kada Stefan Alčaković ućutkuje celu halu i postiže svoj drugi gol za 21-18. Tada trener Svendborga Gudmundson traži tajm-aut i uvodi u igru, prvi put na utakmici, levog beka Andre Jorgensena, koji postiže 4 vezana gola, a do kraja još dva. Domaćin pravi seriju 5-0, nakon čega dolazi do laganog privođenja kraja utakmici od strane iskusnih Danaca. Mladi i borbeni igrači Partizana nisu i po drugi put uspeli da se vrate u utakmicu.